Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Slováci predviedli vo Švajčiarsku kvalitný výkon

TASR|27. sep 2001 o 10:52

Bratislava 27. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári absolvovali v utorok a v stredu vo Švajčiarsku dvojzápasový prípravný blok, v ktorom najskôr domácemu ...

Bratislava 27. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári absolvovali v utorok a v stredu vo Švajčiarsku dvojzápasový prípravný blok, v ktorom najskôr domácemu tímu v utorok podľahli, no v stredajšej odvete Švajčiarom prehru vrátili.

Oba zápasy boli veľmi vyrovnané, keď najskôr v Usteri zvíťazili domáci 22:21 a o deä neskôr v Kreuzlingene sa tešili z víťazstva zverenci trénera Štefana Katušáka v pomere 28:25. Pre mladý slovenský tím to bola cenná konfrontácia s tímom pripravujúcim sa na januárové ME vo Švédsku. Najlepším strelcom slovenského výberu bol Martin Valo, ktorý zaznamenal celkovo 11 gólov.

"Dvojstretnutie so Švajčiarskom bolo pre naše novotvoriace sa mužstvo vítanou konfrontáciou. V prvom stretnutí ešte na našom mužstve bolo poznať, že hráči sa iba zohrávajú, v druhom zápase však už bol náš výkon lepší. Takmer po celý zápas sme hrali dôrazne v obrane a darilo sa nám aj v útoku. Dôležité bolo, že hráči dokázali podržať loptu, nehrnuli sa zbytočne do koncovky a dokázali premienať vyložené gólové príležitostí. V dôležitých momentoch sme sa navyše mohli spoľahnúť na brankára Kolpaka. Celkovo možno povedať, že dvojzápas slpnil svoj účel. Mladí hráči, ktorí dostali v našom tíme príležitosť, ukázali, že majú v sebe potenciál, aby sa stali platnými hráčmi reprezentácie," povedal tréner slovenského tímu Štefan Katušák.

Súvisiace články