Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Slováci podľahli v odvetnom kvalifikačnom zápase v Nemecku 27:25

TASR|10. jún 2001 o 11:28

Dortmund 10. júna (TASR) - V odvetnom stretnutí II. fázy kvalifikácie na ME 2001 prehrali slovenskí hádzanári na horúcej nemeckej pôde v Dortmunde s celkom Nemecka 25:27 (11:17). V prvom stretnutí v Michalovciach zvíťazilo pred týždňom Nemecko 25:20 a vybojovalo si tak postup na budúcoročné ME vo Švédsku.

Výsledok - odveta:

Nemecko - SLOVENSKO 27:25 (17:11)

Nemecko: Fritz, Ramota - Kehrmann 5, Rose 3, Hens 2, Baur 5/3, Von Behren 5, Kretzschmar 3, Dragunski 1, Schwarzer 3, Weber, Petersen.

Slovensko: Štochl, Meluš - Čapka 2, Hlavtúr 2, Antl 5/1, D. Valo 4, M. Valo 8/2, Demovič 1/1, Kandráč 3, Stráňovský, Schmiedt, Tallo. Vylúčení: 3:2, 7m hody: 3/3 - 5/4, rozhodcovia: Jošič a Rudič (obaja Chorvátsko), 10.500 divákov.

Slováci odštartovali podobne ako v Michalovciach úspešnejšie aj duel pred veľkolepou návštevou v Dortmunde (10.500 divákov), no po vedení 2:1 nenechali domáce hviezdy nikoho na pochybách, že Nemecko postúpi na budúcoročné ME. Oporou v prvom polčase bol vynikajúci brankár domácich Christan Ramota, ktorý likvidoval jeden útok Slovákov za druhým. Hoci zverenci trénera Slavomira Šipoša využili v druhej časti sériou štyroch gólov slabšiu koncentráciu Brandovho výberu, favoritovi zabrali v domácom prostredí opory a dotiahol zápas do víťazného konca.

Slavomír Šipoš, tréner SR: "Hralo sa v preplnenej hale, pred hlučným publikom, ktoré neúnavne hnalo svojich hráčov dopredu. Nemecko bolo najťažším súperom, akého sme mohli dostať v tejto druhej fáze kvalifikácie. Nechcem týmto faktom ospravedlniť naše vypadnutie, ale skutočne sú lepším tímom. My nemáme takú širokú základňu ako oni, navyše nám chýbalo viacero hráčov, s ktorými sme naisto počítali. V odvetnom stretnutí v Dortmunde nám nevyšiel úvodný polčas, slabšie zachytal brankár, nevychádzala nám koncovka. Po obrátke moji zverenci spresnili rozohrávku, spojky zahrali na úrovni a minútu pred koncom sme prehrávali iba o gól. Nakoniec sme prehrali rozdielom dvoch gólov, doma to bolo o päť, ale musím skonštatovať, že slovenská hádzaná napriek neúspechu potvrdila výkonnostný vzostup."

Súvisiace články