Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Slováci podľahli v kvalifikácii na ME 2001 Nemecku 20:25

TASR|3. jún 2001 o 20:12

Michalovce 3. júna (TASR) - V prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie na ME 2001 prehrali slovenskí hádzanári na domácej pôde v Michalovciach s celkom ...

Michalovce 3. júna (TASR) - V prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie na ME 2001 prehrali slovenskí hádzanári na domácej pôde v Michalovciach s celkom Nemecka 20:25 (8:13). O postupujúcom na európsky šampionát sa rozhodne v odvete 9. júna v Dortmunde.

Slovensko - Nemecko 20:25 (8:13)

Slovensko: Štochl, Hačko - M. Valo 5, Kandráč 4, Demovič 4/1, Antl 4/1, Hlavtúr 1, D. Valo 1, Schmiedt 1, Čapka.

Nemecko: Fritz - Baur 8/5, Kretzschmar 5, Behren 4, Rose 4, Kehrmann 2, Hens 1, Weber 1, Schwarzer.

Vylúčení: 2:7, sedemmetrové hody 3/2 - 6/5, rozhodcovia Imbronjev, Grkovič (obaja Juhoslávia), 1500 divákov.

Úvodné minúty dôležitého stretnutia so silným a skúsenejším celkom Nemecka vyšiel Slovákom podľa predstáv a v 5. minúte vyhrávali v zaplnenej hale v Michalovciach 3:1. Súper však zakrátko našiel recept ako prekonať výborného Štochla, vďaka ktorému nebol v 10. minúte hrozivejší stav ako 3:5. Slovákom sa cez kvalitnú obranu súpera presadzovalo iba veľmi ťažko a tak sa pokúšali prekonať brankára Fritza často z unáhlených a nepripravených streleckých pozícii. Nemci nepresnosť na rukách slovenských strelcov trestali presnejšie a cez nekompaktnú a nižšiu obranu domácich zvýšili náskok po prvom polčase až na päť gólov 8:13.

Druhú tridsaťminútovku nezačali zverenci trénera Slavomira Šipoša očakávaným náporom, naopak, za pár minút prehrávali po premyslených akciách Nemcov už 10:16. Narastajúci náskok sa podarilo Slovákom skorigovať pri dvojnásobnom vylúčení súpera a znížili na prijateľných 14:17. To bolo však z technicky slabšie pripravených a menej skúsených Slovákov všetko a na väčší odpor sa už do konca stretnutia nezmohli. Nemecký celok pôsobil kompaktnejším, vyzretejším a technickejším dojmom, ktorému sa v slovenskom drese vyrovnal azda iba tradične kvalitným výkonom brankár Štochl. V odvete v dortmundskej Westfalenhalle sa bude slovenským hádzanárom sťahovať päťgólový náskok súpera iba veľmi ťažko.

Tréner Nemecka Heiner Brand: "Po počiatočných problémoch sme skvalitnili obranu a so spoľahlivým brankárom Fritzom sme mohli hrať pokojne. V úvode 1. polčasu sme hrali trochu nervózne. Keď sme si však vytvorili náskok, prišlo v našej hre k uvoľneniu. V druhom polčase síce Slováci zrýchlili hru, no my sme si urobili náskok, ktorý sme udržiavali a zvíťazili sme zaslúžene. Vytvorili sme si dobrý odrazový mostík pred sobotňajšou odvetu."

Tréner Slovenska Slavomir Šipoš: "Nemáme taký vyspelý káder ako súper. Robili sme chyby v obrane aj v útoku, čo súper trestal. Nemci boli lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. Spokojný som s výkonom brankára Štochla, ktorý zmaril niekoľko dobrých príležitostí súpera."

Súvisiace články