Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slováci po tesnom víťazstve vo finále

Sportnet|Publikované 30. nov 2004 o 23:00

Slovenskí futbalisti pod hlavičkou ligového výberu zvíťazili na štadióne Suphachalasai v thajskom Bangkoku v zápase Kráľovského pohára nad maďarským

ligovým výberom gólom Porázika zo 47. minúty 1:0. Zverenci trénera Dušana Galisa sa vo štvrtkovom finále (13.30 SEČ) stretnú s reprezentáciou hostiteľskej krajiny, ktorá v otváracom stretnutí zvíťazila nad Estónskom v penaltovom rozstrele (4:3), keď v riadnom hracom čase diváci gól nevideli.

Maďarsko - Výber ligy SR 0:1 (0:0)

Slováci už v 7. minúte zahrávali priamy kop po faule na prenikajúceho Hada. Sninský však trafil iba múr a z protiútoku stredopoliar Simek v slovenskej šestnástke hlavou tesne minul center Rósu. Zverenci trénera Lothara Matthäusa postupne prevzali iniciatívu a Slováci museli hasiť viacero nebezpečných streleckých šancí súpera. Galisov tím sa v druhej časti úvodného polčasu znovu osmelil, ale Kozákova nepresná prízemná strela gólmana Vlaszáka neohrozila. Dve minúty po zmene strán išli Slováci do vedenia zásluhou striedajúceho dôrazného Porázika, ktorému adresoval loptu Borbély. Dubnický kanonier osamotený vnikol do šestnástky a pravačkou vystrelil ponad vybiehajúceho, ale bezmocného Vlaszáka. Maďarov gól síce na chvíľu zaskočil, ale už v 50. minúte obišiel Kovács Trabalíka, loptu smerujúcu do brány vykopol Had na roh. Maďarskí futbalisti sa až do záverečného hvizdu pokúšali o vyrovnanie, ale Kovácsove pokusy, rovnako ako Vadócsova hlavička a Kerekesova strela Trabalíka neprekonali.

Gól: 47. Porázik, ŽK: Nikolov. Rozhodoval: Veeraapon (Thaj.), 1000 divákov. Maďarsko: Vlaszák - Kriston, Stark, R. Juhász, Vanczák (46. Nikolov) - B. Tóth, Vadócz (65. Kerekes), Simek, O. Vincze, H. Rósa (54. Kaplárovics) - P. Kovács (65. Rajczi). Výber ligy SR: Trabalík - Čišovský, Borbély, Had, J. Ďurica - M. Ďurica, Sninský, J. Kozák (60. Žofčák), Barčík (80. Fodrek) - Šesták (46. Porázik), Jakubko (46. Belák).