Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Slováci odštartovali záverečný blok prípravy bez Vala, no s Demovičom

TASR|Publikované 4. jan 2006 o 12:29

Michalovce 4. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári odštartovali v Michalovciach v stredu večer záverečnú fázu prípravy pred historickou účasťou na majstrovstvách ...

Michalovce 4. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári odštartovali v Michalovciach v stredu večer záverečnú fázu prípravy pred historickou účasťou na majstrovstvách Európy vo Švajčiarsku. V rámci záverečného bloku zverencov Petra Hatalčíka čakajú aj dva prípravné zápasy s Ukrajinou (7. a 8. januára) v Užhorode a dve stretnutia s usporiadajúcou reprezentáciou šampionátu (14. a 15. januára) v Bratislave a Modre.

Slovenský kouč pozval k Zemplínskej šírave 19 hráčov, spojka bundesligového Melsungenu Daniel Valo sa pripojí k spoluhráčom až v piatok, lebo v úvode nového roka ho zamestnali príjemné starosti s prvým prírastkom jeho rodiny synčekom Filipom. Aj napriek jeho neúčasti sa však pod Hatalčíkovým dozorom pripravuje rovná devätnástka, lebo svoj sľub morálnej podpory plní jeden z kľúčových hráčov historického postupu Stanislav Demovič, ktorého zlomenina ruky síce vyradila na niekoľko mesiacov, no atmosféru šampionátu i prípravu pred ním si nechce nechať ujsť.

"Začneme základným kondičným blokom, až potom prejdeme na kombinácie a taktiku," informoval tréner Hatalčík a pokračoval: "Na Ukrajincov sa nijako špeciálne pripravovať nemienime, dôležité bude, aby sme si my všetko podstatné odskúšali. Každý test s jedným z ostatných pätnástich účastníkov ME bude pre nás mimoriadne osožný."

Ukrajincov čaká v A-skupine v St. Gallene domáce Švajčiarsko, Poľsko a Slovinsko.

Slováci budú účinkovať v B-skupine "smrti" a v Bazileji sa postupne stretnú s majstrami sveta z roku 2001 Francúzmi, obhajcami titulu majstra Európy Nemcami a úradujúcimi majstrami sveta Španielmi. "Poznáme už aj kompletné plány prípravy našich súperov a zabezpečili sme, aby sme mali k dispozícii nahrávky z ich najčerstvejších stretnutí," dodal Hatalčík. Jeho zverenci budú vo Švajčiarsku v úlohe absolútneho nováčika 7. ME a čaká ich aj historická premiéra v samostatnej ére na jednom z trojice vrcholných podujatí (ME, MS, OH).

Nominácia SR na záverečný blok prípravy na ME:

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE/Maď.), Michal Meluš (PLER Budapešť/Maď.), Martin Pramuk (KK Nyíregyháza/Maď.)

pivoti: Peter Hlavtúr (BSV Bern/Švajč.), Pavol Jano (KK Nyíregyháza/Maď.), Tomáš Mažár (Tatran Prešov)

krídla: Tomáš Straňovský (VfB Forcheim/Nem.), Pavol Polakovič (Barakaldo CB/Šp.), Martin Straňovský (Ademar Leon/Šp.), Radoslav Antl (Grasshopper Zürich/Švajč.)

spojky: Martin Farkašovský, Ján Kolesár (obaja 1. MHK Košice), Michal Jančo, Peter Tumidalský (obaja Tatran Prešov), Peter Zaťko, Martin Mataš (obaja MŠK Považská Bystrica), Rastislav Tabačko (BM Antequera/Šp.), Peter Kukučka (Dunaferr SE/Maď.), Daniel Valo (MT Melsungen/Nem.)

Program prípravných duelov SR pred ME:

sobota, 7. januára: Ukrajina - SR (16.30/Užhorod)

nedeľa, 8. januára: Ukrajina - SR (13.30/Užhorod)

sobota, 14. januára: SR - Švajčiarsko (18.30/Bratislava)

nedeľa, 15. januára: SR - Švajčiarsko (10.30/Modra)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.