Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slováci odohrajú prípravu s Ruskom v Petrohrade

Slovenská reprezentácia pred prípravným zápasom v Poľsku. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 29. apr 2014 o 18:12

Medzištátny prípravný futbalový duel Rusko - Slovensko sa uskutoční v pondelok 26. mája na štadióne Petrovskij v Petrohrade.

MOSKVA. Medzištátny prípravný futbalový zápas Rusko - Slovensko sa v pondelok 26. mája napokon uskutoční v Petrohrade. Hrať sa bude na štadióne Petrovskij, začiatok stretnutia ešte nie je známy.

"Toto rozhodnutie vyvstalo aj po konzultácii s realizačným tímom našej reprezentácie, je v súlade s ich predstavami. Stav trávnika je kvalitný a v dobrom stave," informuje internetová stránka Ruskej futbalovej únie.

V Kazani našli nedostatky

Petrohrad mal byť aj pôvodne dejiskom spomenutého prípravného duelu. Potom sa však uvádzalo, že stretnutie bude v Kazani, kde svoje domáce stretnutia hráva Rubin. Inšpekcia po vykonaní kontroly stavu ihriska však našla aj nejaké nedostatky. Všetko sa konzultovalo aj s trénerom Ruska Fabiom Capellom a zástupcami ministerstva športu.

"Urobili sme nevyhnutné práce a tráva dorastá, ale korienky potrebujú zosilnieť," vysvetlil nedávno pre R-Sport minister športu Tatarstanu Rafis Burganov.

Tretí zápas roka

"Kazaň aréna bola len jedným z niekoľkých možných dejísk duelu. Ak bude čo i len malé riziko v súvislosti s plochou, počasím alebo inými faktormi, prihliadneme na záujmy ochrany zdravia hráčov, aby neprišli zbytočné zranenia."

Pre futbalistov Slovenska pôjde proti Rusku o tretie stretnutie v tomto kalendárnom roku. Zverenci trénera Jána Kozáka pred dvoma mesiacmi zvíťazili v Netanyi nad domácimi Izraelčanmi 3:1, najbližšie si 23. mája zmerajú sily v Senci s Čiernohorcami. Nasledovať bude spomenutý súboj so "zbornou", ktorá sa na prelome júna a júla predstaví aj na majstrovstvách sveta v Brazílii.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.