Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slováci obsadili na turnaji v Nemecku konečné 5. miesto

TASR|Publikované 6. jan 2002 o 19:43

Sinzheim 6. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári absolvovali počas víkendu medzinárodný turnaj Bonnfinanz Handballcup v nemeckom Sinzheime a po dvoch sobotňajších remízach s Litvou (20:20) a Holandskom 21:21 a výhre nad Belgickom 28:22 obsadili konečné 5. miesto.

Slováci odohrali v sobotu s Litovčanmi vyrovnaný zápas, v ktorom sa vedenie "prelievalo" z jednej strany na druhú. Slovenský tím potvrdil svoju silu najmä v závere zápasu, keď v početnom oslabení ubránil remízu a zisk jedného bodu. V druhom sobotňajšom zápase s Holandskom, kde sa rozhodovalo o postupujúcom do semifinále (v druhej skupine sa predstavili Izrael, Belgicko, Dinamo Astrachaň), mali Slováci hernú prevahu, no časté chyby a nepremieňanie gólových príležitostí ich stálo víťazstvo. Navyše, bod Slováci zachránili až pri záverečnom deväťmetrovom hode. O postupe rozhodovali pri rovnosti bodov všetkých tímov (Litva - Holandsko 23:23) góly a keďže ich strelili zverenci trénera Štefana Katušáka najmenej, obsadili v skupine posledné miesto, čo im v nedeľu prisúdilo v boji o 5. miesto Belgicko.

V priamom súboji o 5. miesto s belgickým tímom už zverenci Štefana Katušáka nenechali nič na náhodu a od začiatku stretnutia si vypracovali náskok, ktorý udržiavali až do konca zápasu.

"S priebehom prvého zápasu turnaja som spokojný. Mali sme šancu na víťazstvo, ale na záver som rád, že sme po vylúčení ubránili remízu. S Holandskom sme zahrali horšie a pochváliť môžem iba Valenta a brankára Meluša. Trápili sme sa hlavne v útočnej fáze, kde nám chýbali góly ešte nie úplne zdravého Daniela Vala," povedal reprezentačný tréner Štefan Katušák, ktorý zároveň i zhodnotil celý turnaj: "Tento turnaj nám pomohol pripraviť sa na kvalifikáciu. Chlapci musia spolu hrať, aby sa zohrali. Myslím si, že i tie ďalšie zápasy nás pripravia na kvalifikačné stretnutia."

výsledky - základná skupina:

SR - Litva 20:20 (8:10)

Najviac gólov SR: Valent 6/3, M. Valo 5, Kandráč a Kolár po 3.

SR - Holandsko 21:21 (11:10)

Najviac gólov SR: Valent 10

o 5. miesto: SR - Belgicko 28:22 (18:9)

Najviac gólov SR: Valent 4/2, D. Valo a Stráňovský po 4, Paľo a M. Valo po 3.

šu mi ki

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.