Slováci zlyhali. Naša loď sa plavila pomaly a nevedela kam, tvrdil Zeman

Momentka zo zápasu Cyprus - Slovensko, kvalifikácia na MS vo futbale 2022.
Momentka zo zápasu Cyprus - Slovensko, kvalifikácia na MS vo futbale 2022. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|24. mar 2021 o 22:50

Slováci na Cypre remizovali 0:0.

BRATISLAVA. Nie jeden slovenský fanúšik závidel Čechom, ktorí vyhrali v Estónsku 6:2.

Naši futbalisti odštartovali kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta 2022 fádne. Zle. Depresívne. Nemoderne, spomalene. Alibisticky.

Slováci na Cypre iba remizovali 0:0. Tak ako ukončili minulý rok, tak ho aj začali. Rozpačito. Bez duše.

Pod svoje možnosti. Ustráchane. A to hrali proti tímu, ktorý väčšinou prehráva.

Slováci sklamali. A najmä v ofenzíve toho ukázali žalostne málo. Takmer nič.

Nenašiel sa nikto, kto by vedel obísť hráča. Alebo si aspoň vypýtal faul v nebezpečnej zóne. Ale to je dlhodobý problém.

"Bolo to veľmi slabé. Netreba si klamať," hodnotil v štúdiu RTVS bývalý reprezentant Róbert Vittek.

Nuda bez nápadu

V prvom polčase najviac zaujal rozhodca Aleksandar Stavrev, ktorý predčasne ukončil polčas. Neuplynulo ani plných 45 minút.

A ešte zaujala skvelá prihrávka Ondreja Dudu za obranu, ktorú však Albert Rusnák nevyužil.

Inak to bola nuda. Slováci figurujú vo svetovom rebríčku na 34. mieste, Cyprus uzatvára až prvú stovku. Rozdiel však nebolo vidieť.

Kapitán Juraj Kucka to však videl trošku inak.

"Odmakali sme to, dali sme do toho srdce. Nemôžeme nikomu nič vyčítať. Každý dal do toho maximum. Treba sa pozerať dopredu," hodnotil kapitán Juraj Kucka.

"Boli dobre organizovaní, ale aj my sme boli pozorní. Dôležité je, že sa neprehralo. Málo nám dovolili, nechceli sme riskovať," pokračoval Kucka.

Tarkovičovi chýbala cirkulácia

V hre Slovákov chýbala kreativita, rýchlosť. Bolo to fádne, chýbal moment prekvapenia.

"Chýbala nám cirkulácia, nábehy. Ani súbojovo
sme sa nedokázali súperovi vyrovnať. V útočnej fáze sa trápime," hodnotil tréner Tarkovič.

"Nasadili sme hráčov, ktorí sa mali snažiť dostať sa za chrbát súpera.
Dnes ale Cyprus predviedol dobrý výkon a netreba ho znižovať. Budú tu
mať problémy aj iní súperi," dodal Tarkovič.

Slováci si v lete zahrajú na majstrovstvách Európy. Proti Cypru však pôsobili, ako keby sa tam dostali omylom.

Ako v hodovom zápase

(Autor: SofaScore)

Slováci neboli vôbec nebezpeční, nevedeli sa presadiť individuálne. Tempo zápasu zvádzalo k tomu, že sa hral hodový zápas.

Ani striedajúci hráči nepriniesli oživenie.

"Sme sklamaní, nevedeli sme sa presadiť proti prehustenej obrane," hodnotil Róbert Boženík.

Cyprus mal viac šancí, Slovákov od hanby zachránil brankár Martin Dúbravka, ktorý zneškodnil minimálne dve veľké šance.

V závere mohol rozhodnúť striedajúci Ivan Schranz, ale prestrelil bránku.