Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Slováci nestačili na favorita

Sportnet|Publikované 30. dec 2005 o 00:00

Rusko - Slovensko 6:2 (5:1, 0:1, 1:0)Kelowna (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom druhom vystúpení v B-skupine

Rusko - Slovensko 6:2 (5:1, 0:1, 1:0)

Kelowna (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom druhom vystúpení v B-skupine majstrovstiev sveta v kanadskej Kelowne s rovesníkmi z Ruska 2:6.

Ďalší zápas odohrá náš tím až v predsilvestrovskú noc, keď narazí na rivala z Česka.

Aj keď tréner Šajban si želal nenapodobniť nevydarený úvod zo stretnutia s Lotyšskom, jeho zverenci v zostave už aj s Bartánusom sa proti zbornej nestihli poriadne ani ohriať a už prehrávali v 11. minúte 0:3. O ďalších šesť minút potrestal vylúčenie Gráčika za hákovanie v presilovke Zubov a so Slovákmi to vyzeralo zle-nedobre. Sekera síce znížil, no talentovaný Malkin vrátil svojmu tímu štvorgólový náskok a uzavrel tak pre slovenský tím hrozivú prvú dvadsaťminútovku. Lašček štvrtým gólom na turnaji zapálil v slovenských radoch iskierku nádeje. Na zvrat však už bolo prineskoro, zvlášť, keď Jemelin v tretej časti upravil na 6:2.

Góly: 8. Čurilov (Birjukov, Malkin), 10. Lemťugov (Širokov, Birjukov), 11. Lisin (Kulemin, Ketov), 17. Zubov (Jemelin, Bodrov), 20. Malkin (Zubov, Jemelin), 48. Jemelin (Bodrov, Kulemin) - 18. Sekera (Lašček), 31. Lašček (Petruška, Zagrapan). Rozhodovali: Pellerin - MacDonald (obaja Kan.), Deďuľa (Bielor.), vylúčenia: 11:10 na 2 min, navyše Kulemin (Rus.) 5+10+DKZ, Valábik 10 min, Wagenhoffer (obaja SR) 5+10+DKZ, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0.

Rusko: Varlamov - Jemelin, Bodrov, Birjukov, Buravčikov, Zubarev, Ľjamin, Aksenenko, Nikitin - Kulemin, Malkin, Zubov - Čurilov, Lemťugov, Širokov - Ogorodnikov, Vološenko, Radulov - Junkov, Lisin, Ketov.

SR: Valent (21. Kováč) - Valábik, Sekera, Šimka, Mihálik, Wagenhoffer, Gründling, Korenko - Petruška, Zagrapan, Lašček - Baček, Ščurko, Gráčik - Horský, Ulehla, Lemešáni - Bartánus, Piatak, Mikúš.

Súvisiace články