Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Slováci nastúpia proti Rusku 26. mája zrejme v Petrohrade

Slovensko pred zápasom v Poľsku. (Autor: TASR)
TASR|28. feb 2014 o 12:50

Reprezentačný výber Jána Kozáka odohrá v Rusku prípravný zápas s účastníkom MS vo futbale.

BRATISLAVA. Slovenskí futbaloví reprezentanti odohrajú 26. mája prípravný medzištátny zápas s Ruskom. Stretnutie, ktoré by sa malo uskutočniť v Petrohrade, bude pre Rusov prípravou na svetový šampionát v Brazílii a pre Slovákov poslúži ako test pre štartom kvalifikácie EURO 2016.

Prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský futbalový zväz.

Slovenskí futbalisti hrali s Ruskom naposledy v kvalifikácii na EURO 2012, vtedy v oboch prípadoch vyhrali hosťujúce tímy 1:0. Zverenci trénera Jána Kozáka však odštartujú kalendárny rok prípravným zápasom už 5. marca, keď sa predstavia proti Izraelu.

Do ostrého jesenného štartu kvalifikácie EURO 2016 by sa ešte Slováci mali stretnúť 23. mája s Čiernou Horou, no tento duel ešte nie je oficiálne potvrdený. V lete je v hre aj prípravný zápas s Kórejskou republikou v Miami, jeho odohratie je ale zatiaľ len v rovine teórie.

Slováci budú v C-skupine kvalifikácie EURO 2016 čeliť úradujúcim majstrom sveta aj Európy Španielsku a ďalej Ukrajine, Bielorusku, Macedónsku a Luxembursku. Boj o EURO začnú Kozákovci septembrovým zápasom na Ukrajine.

Súvisiace články