Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slováci nadšení, Bellamy zažil katastrofu

Sportnet|Publikované 8. okt 2006 o 22:00

Cardiff - Marekovi Mintálovi sa vracia strelecká forma. Pre zranenie priehlavku nohy takmer rok nehral. Norimberský útočník sa dvakrát presadil aj v

Cardiffe.

"Sme šťastní, že sme vyhrali a odčinili sklamanie po prehre s Čechmi. Každý zápas je veľmi ťažký. Od prvej sekundy to bolo nepríjemné. Domáci mali podporu fanúšikov. Nevedno, ako by to dopadlo, keby dali prvý gól oni. Po našich dvoch-troch sa im už hralo ťažšie. Máme tri body a to je rozhodujúce."

Kapitána Miroslava Karhana vysoké víťazstvo príjemne prekvapilo. Pričinil sa oň štvrtým gólom v poradí, keď lopta po jeho strele nádherne zapadla do waleskej siete. "Husársky kúsok. Pred zápasom by sme brali akékoľvek víťazstvo. Možno aj remízu. Na ostrovoch sa často nestáva, aby hostia strelili päť gólov. Walesu sme ušli o dva góly, na čo ešte stihol zareagovať, no tretí nás opäť naštartoval. Pred gólom som sa nevedel rozhodnúť, či strieľať alebo centrovať. Zvolil som prvé."

Po vyše roku nastúpil v reprezentačnom drese stopér Stanislav Varga. Jeho skúsenosti s ostrovným štýlom boli cenné. Často usmerňoval spoluhráčov, spoľahlivo dirigoval celú obrannú líniu. "Fantastický výsledok. Rýchly gól trochu zmrazil súpera. Po prestávke nás chcel zatlačiť, lenže ďalšími gólmi sme ho opäť prekvapili. Nebol to ľahký zápas. Na Nemcov sa musíme dobre pripraviť. Bude to oveľa ťažší súper."

Nie celkom tradične na ľavej strane obrany sa ocitol Ján Ďurica. Svoj post zvládol bez väčších problémov. Hral obetavo, jazdil aj po zadku. Veľmi sa snažil v okolí našej šestnástky o čisté zákroky. "Chceli sme bodovať. Zápas nám vyšiel. Mužstvo hralo dobre. V stredu proti Nemcom musíme vybehnúť na ihrisko s odhodlaním opäť vyhrať." Martin Petráš sa ocitol v úlohe defenzívneho stredopoliara: "Mal som vystužiť stred ihriska, aby sa ním súper nedostával k našej šestnástke. Veľmi nám pomohol rýchly úvodný gól, ku ktorému sme pridali aj ďalšie. Vyhrali sme, som spokojný."

Pre nového kapitána waleskej reprezentácie Craiga Bellamyho bol zápas obrovským sklamaním: "Katastrofálny zážitok. Zápas ukázal, že na medzinárodný futbal ešte niektorí naši hráči zďaleka nedorástli. Chýbajú im náročné súboje v kluboch. Som veľmi sklamaný. Musíme sa pripraviť na najbližší zápas s Cyprom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.