Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Slováci na turnaji v Kielcoch remizovali s Čechmi, Katušák chcel vyhrať

TASR|Publikované 22. dec 2002 o 12:05

Kielce 22. decembra (TASR) - Slovenskí hádzanári zakončili v nedeľu svoje účinkovanie na turnaji o Vianočný pohár v poľských Kielcoch remízou s Čechmi ...

Kielce 22. decembra (TASR) - Slovenskí hádzanári zakončili v nedeľu svoje účinkovanie na turnaji o Vianočný pohár v poľských Kielcoch remízou s Čechmi 26:26.

Zverenci trénera Štefana Katušáka v generálke pred januárovou 1. fázou kvalifikácie majstrovstiev Európy 2004 obsadili posledné 4. miesto so ziskom jedného bodu, keď v dueloch s Maďarskom a Poľskom ťahali za kratší koniec.

Proti Čechom Slováci začali lepšie a takmer celý prvý polčas viedli. Potom však súper otočil skóre a do prestávky išiel s jednogólovým náskokom, ktorý v druhom dejstve zvýšil až na rozdiel troch gólov. Slovákom však vyšiel záver. V poslednej minúte nahradili brankára Puteru siedmym hráčom v poli a s "powerplay" si vynútili tlak. Jediný bod na turnaji im potom zabezpečil premeneným sedemetrovým hodom v záverečných okamihoch František Šulc, ktorý vyrovnal na konečných 26:26. "Až do 25. minúty sme boli lepším družstvom a myslel som, že vyhráme," zdôveril sa po zápase tréner Katušák a pokračoval: "Česi však potom zlepšili svoju hru a po zvyšok stretnutia sme museli doháňať ich náskok. Som rád, že náš manéver v závere nám vyšiel a získali sme aspoň bod. Škoda, že na turnaji sme nemohli nastúpiť v zložení, aké som si predstavoval, lebo pre prípravu na kvalifikáciu by to malo väčší význam. Na zraze 27. decembra v POvažskej Bystrici sa k nám však už pridajú aj Valo, Kukučka i Antl a verím, že na úvodný duel s Talianskom sa dobre pripravíme."

SLOVENSKO - Česko 26:26 (13:14)

Zostava a góly SR: Stráňovský 5/4, Šulc 5/3, Tallo 4, Kolesár a Suchý po 3, Servátka 2, Hlavtúr, Pekár, Polakovič, Zaťko po 1, Mažár

Najviac gólov ČR: Kraus 6, Kurda 5, Sklenák 4. Vylúčenia: 3:8, 7 m hody: 8/7 - 7/5, rozhodovali: Solotka, Solotka (obaja Poľ.), 200 divákov.