Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Slováci na rozlúčku bodovali v Königssee aj v štvorboboch

SITA|10. dec 2006 o 14:29

KÖNIGSSEE 10. decembra (SITA) - Slovenskí reprezentanti Milan Jagnešák, Arpád Nagy, Andrej Benda a Róbert Kresťanko obsadili v nedeľňajších pretekoch štvorbobov v rámci 2. kola Európskeho pohára v nemeckom ...

KÖNIGSSEE 10. decembra (SITA) - Slovenskí reprezentanti Milan Jagnešák, Arpád Nagy, Andrej Benda a Róbert Kresťanko obsadili v nedeľňajších pretekoch štvorbobov v rámci 2. kola Európskeho pohára v nemeckom Königssee 21. priečku a do hodnotenia seriálu získali 14 bodov. "Rozhodli sme sa, že z finančných dôvodov už ďalej nebudeme pokračovať v Európskom pohári. Dnes sme symbolicky nemali na boboch ani označenie krajiny, keďže tento v zahraničí prestížny a verejnosťou sledovaný šport nemá na Slovensku podporu zo štátnej pomoci na športovú reprezentáciu. Aj my by sme chceli súťažiť a robiť v cudzine našej krajine najkrajšiu reklamu prostredníctvom dobrých výsledkov," poznamenal pre agentúru SITA predseda Slovenského zväzu bobistov (SZB) a zároveň pilot Milan Jagnešák.


Výsledky - EP - 2. kolo - Königssee - nedeľa:

štvorboby: 1. Nemecko (pilot Manule Machata), 2. Kanada (Serge Despres), 3. Holandsko (Edwin van Calker),...21. Slovensko (Milan Jagnešák, Arpád Nagy, Andrej Benda, Róbert Kresťanko)


Súvisiace články