Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Slováci myslia len na víťazstvo

TASR|12. jan 2001 o 16:42

Košice 12. januára (TASR) - Jedine víťazstvo očakávajú slovenskí reprezentanti v hádzanej mužov, ktorí vo štvrtok pred polnocou prileteli do Košíc a v piatok predpoludním už absolvovali prvý z troch plánovaných tréningov pred sobotňajším odvetným stretnut

ím 2. skupiny I. fázy kvalifikácie ME 2002 s Fínskom. Stretnutie zohrajú 13. januára o 16.30 h v Športovej hale I. MHK vo Všešportovom areáli v Košiciach pod vedením dvojice ukrajinských rozhodcov.

"Škoda 2.polčasu, najmä záveru v Helsinkách, inak sme mohli odchádzať aj s lepším výsledkom ako remízou 27:27. "Prispeli" však k nemu aj nórski rozhodcovia, ktorí I.polčas pískali normálne, ale v druhom hostiteľom výdatne pomohli. Napriek tomu hráči sa presvedčili, že len bojovať nestačí, najmä stredné spojky nehrali tak, ako sme to od nich čakali. Celú hru Fínov tvorili prakticky veľmi dobrý brankár a dve kvalitné krídla i spojky. Vieme však už čo nás čaká, musíme hrať naplno od úvodných minút, lebo na iné ako víťazstvo ani nemyslíme. Víťazstvo nad Fínskom totiž zvýši naše nádeje na prvenstvo v skupine a tým v ďalšej fáze kvalifikácie prižrebovanie papierovo ľahšieho súpera," povedal v piatok predpoludním asistent trénera Štefan Katušák.

Vzhľadom na únavnú spiatočnú cestu z Helsínk slovenskí hádzanári mali predpoludním len ľahší tréning, ten náročnejší nasledoval až v podvečer spolu s regeneráciou a záverečný majú v sobotu predpoludním. "Dôraz bude na nácvik obrannej činnosti, z ktorej cheme vychádzať a vo Fínsku ešte nebola celkom v poriadku. Fíni sú síce menších postáv, ale rýchli, húževnatí a sú prekvapujúco úspešní v streľbe zo zeme. Na to si musíme dať väčší pozor a naopak sa presadiť svojou vlastnou útočnou hrou," dodal tréner Slavomír Šipoš.

K dvanástke hráčov, ktorá bola k dispozícii v stredu v Helsinkách- brankári Richard Štochl, Miloš Hačko, pivoti František Čapka a Peter Hlavtúr, krídla Gabriel Schmiedt, Martin Martanovič, Radoslav Antl a k spojkám Martinovi Valentovi, Andrejovi Kandráčovi, Danielovi Valovi, Erikovi Hučkovi a Michalovi Baranovi v piatok ráno pribudli pivot John Trabelssie a spojka Peter Jančík. Tréneri nominujú dvanástku hráčov na odvetný duel s Fínskom až po sobotňajšom predpoludňajšom tréningu. Napriek prechladeniu väčšiny hráčov spôsobeným nevykúreným internátom vo Fínsku budú podľa slov trénerov hráči do zápasu v poriadku. Viac mrzí len to, že na záverečné dva kvalifikačné zápasy s Bulharskom (do Varny cestujú už v pondelok) sa musia zaobísť bez spojky Martina Valenta, po troch doterajších stretnutiach najlepšieho strelca kolektívu s 20 gólmi. Musí sa totiž hlásiť vo svojom novom klube vo Švajčiarsku.

Fínska výprava má priletieť do Košíc v piatok pred polnocou, ubytuje sa v Hotelovej akadémii, kde je aj slovenský tím, a v sobotu hneď po ňom bude hodinu vo VŠA trénovať.

Súvisiace články