Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Slováci mali Hrbatého a Chorváti tím

Sportnet|Publikované 4. dec 2005 o 23:00

Bratislava - Tenistom Slovenska prešla pomedzi prsty šanca zapísať sa ako nová krajina medzi víťazov Davisovho pohára. Vo finále 94. ročníka súťaže

nevyužili naši reprezentanti výhodu domáceho prostredia a v bratislavskej Sibamac aréne podľahli Chorvátsku 2:3. Víťazný tretí bod získal pre hostí Mario Ančič, keď v troch setoch zdolal Michala Mertiňáka 7:6, 6:3, 6:4 a večer o deviatej spievali v Bratislave svoj oslavný chorál Chorváti.

Večná škoda tohto finále. Ktovie, či sa súčasnej generácii tenistov ešte naskytne takáto príležitosť. Chorváti sa dali zdolať. Slovenská jednotka Dominik Hrbatý zvíťazila v dvojhrách nad oboma hráčmi súpera, Mariom Ančičom aj Ivanom Ljubičičom, ale nikto z nášho tímu sa už k nemu nepripojil.

"Aj keď sme malá krajina, v Davisovom pohári tvoríme výbornú partiu. To je základ nášho úspechu," vysvetľoval zahraničným novinárom v Bratislave po svojom včerajšom víťazstve nad Ivanom Ljubičičom v súboji jednotiek Dominik Hrbatý. Svetovú deviatku zdolal po vynikajúcom výkone 4:6, 6:3, 6:4, 6:4 a stav finále vyrovnal na 2:2. Ljubičič mal pred včerajším zápasom s Hrbatým bilanciu 5:0 aj lepšie rebríčkové postavenie. Ich včerajší súboj predstavoval vrchol súčasného tenisu. Vyše trojhodinovú infarktovú drámu ukončil 27-ročný Hrbatý, keď vo štvrtom sete premenil tretí mečbal. Podal si ruku so súperom a potom od radosti rozhádzal do hľadiska všetky štyri rakety, ktoré si priniesol na kurt, i tričká.

Potom už domáci fanúšikovia dúfali, že sa stane zázrak a že Michal Mertiňák v rozhodujúcej dvojhre zdolá Maria Ančiča, hoci ich vo svetovom renkingu delí priepastných 143. miest. Michal zahral tenis, ktorý zodpovedá jeho postaveniu, na víťazstvo nad Ančičom (22.) to nestačilo. Zázrak sa nekonal. Chorvátska dvojka pritom nepredviedla mimoriadny výkon a ak by vo finále nastúpil Karol Beck, za ktorého zranením je veľa zahmlievania, Davisov pohár možno mohol zostať na Slovensku.

Skvelý Dominik Hrbatý zostal príliš osamotený proti chorvátskemu tímu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.