Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Slováci len trénujú, vážne zranenie Skolnika

SITA|Publikované 20. feb 2007 o 13:20

KÖNIGSSEE 20. februára (SITA) - Seriál Svetového pohára bobistov a skeletonistov v sezóne 2006/2007 vyvrcholí v závere týždňa finálovými pretekmi v Königssee. V Nemecku sa momentálne nachádzajú aj slovenskí ...

KÖNIGSSEE 20. februára (SITA) - Seriál Svetového pohára bobistov a skeletonistov v sezóne 2006/2007 vyvrcholí v závere týždňa finálovými pretekmi v Königssee. V Nemecku sa momentálne nachádzajú aj slovenskí reprezentanti, ktorí z dôvodu finančných problémov absolvovali v aktuálnom súťažnom ročníku len tri podujatia Európskeho pohára. "Využili sme možnosť zatrénovať si tu pred záverečným ´sveťákom´. Žiaľ, môžeme tu pobudnúť len do štvrtka, keďže nemáme financie na štart v pretekoch. Aj tak sme však radi, že si tréningovo zajazdíme v ľadovom koryte," informoval agentúru SITA pilot slovenských bobistov a zároveň šéf zväzu Milan Jagnešák, ktorý v konečnom hodnotení EP dvojbobov skončil na 43. pozícii so ziskom 12 bodov za dve 25. miesta v Königssee a Winterbergu (okrem toho bol raz 31. v Iglse). V štvorboboch patrila Jagnešákovi 28. priečka so 44 bodmi, keď bol 21. na pretekoch v Königssee a 14. vo Winterbergu.

Na dráhe v nemeckom Königssee sa uskutočnia aj súťaže Svetového pohára skeletonistov, ktoré budú zároveň aj majstrovstvami Európy. Slovenský reprezentant v tejto disciplíne Matt Skolnik (29. na MS 2007) utrpel ešte pred ich začiatkom vážne zranenie. "Na pondelkovom tréningu mal v spodnej časti trate pri rýchlosti 120 km/h pád, z ktorého vyviazol so zlomeninou kľúčnej kosti," uviedol Jagnešák na margo nepríjemnej udalosti.


Súvisiace články