Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slováci katmi majstrov Európy

Sportnet|Publikované 1. dec 2005 o 23:00

Stará Ľubovňa - Fantastická stolnotenisová atmosféra vládla v Starej Ľubovni, kde slovenský tím privítal v kvalifikácií na ME 2007 úradujúcich

majstrov Európy - hráčov Dánska. Tí prišli bez svojej jednotky Mazeho, ale aj tak boli favoritmi tohto stretnutia.

Prvý bod vybojoval Ľubomír Pištej, ktorý si v dramatickom zápase poradil s trojkou Dánov Christianom Larsenom 3:2. Na druhú dvojhru nastúpil Peter Šereda, ktorému Tugwell nedal veľa šancí na úspech a mladý Slovák mu podľahol 0:3. V zápase trojok sa v slovenskom drese predstavil po prvýkrát Erik Illáš a dánska jednotka Martin Monrad. V tomto dueli chýbalo Illášovi povestné športové šťastie. Monrad v závere setov dokonale využil svoje skúsenosti a zvíťazil 3:0.

Dáni viedli 2:1, no mladí Slováci sa nezlomili. V neuveriteľnej, burácajúcej atmosfére zmietol zo stola Ľubo Pištej po bezchybnom výkone Tugwella 3:0 a vyrovnal stav na 2:2. Na rad prišiel rozhodujúci piaty duel Šereda-Larsen. Tento dôležitý súboj zvládol Šereda na výbornú aj s podporou fantastického publika, ktoré ho hnalo dopredu a vybojoval pre Slovákov vytúžený tretí bod, keď zvíťazil jasne 3:0.

,,Skvelá atmosféra, skvelé prostredie, vynikajúce výkony našich hráčov. Pre nás senzačný výsledok, zdolali sme majstrov Európy. Verím, že toto víťazstvo pomôže našim hráčom hlavne psychicky, povedal po skončení zápasu reprezentačný tréner Jarolím Miko (na snímke vpravo so Šeredom). Po Švédsku tak získali Slováci ďalší skalp severskej stolnotenisovej veľmoci Dánska, čo okomentoval tréner tímu Peter Sartz slovami:

Slováci boli jednoznačne lepší. Gratulujem im k zaslúženému víťazstvu. (J.P)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.