Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Slováci chcú vstúpiť do boja o ME víťazne

TASR|1. jan 2003 o 20:25

Bratislava 1. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári vstúpia do kvalifikácie o postup na ME 2004 už vo štvrtok 2. januára, keď v športovej hale v Považskej ...

Bratislava 1. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári vstúpia do kvalifikácie o postup na ME 2004 už vo štvrtok 2. januára, keď v športovej hale v Považskej Bystrici ich o 18.00 čaká prvý duel I. fázy proti reprezentácii Talianska. V januárových súbojoch sa zverenci kormidelníka Štefana Katušáka stretnú ešte s výbermi Grécka a Litvy.

"Silu ani jedného z tímov podrobne nepoznáme. Najsilnejší budú pravdepodobne Litovci, avšak ani ostatných nesmieme podceniť. Prvý krok v kvalifikácii chceme urobiť víťazný," uviedol šéf slovenskej lavičky Štefan Katušák.

Štefan Katušák mal na stredajšom zraze v Považskej Bystrici k dispozícii 17 hráčov. Štrnásťčlenná nominácia, ktorá absolvuje aj dva ďalšie zápasy kvalifikácie, by mala byť známa až v deň zápasu.

Nominácia SR:

brankári: Štochl (Dunaferr), Putera (ŠKP Bratislava), Meluš (Nové Zámky)

krídla: Stráňovský (Nové Zámky), Servátka (Sečovce), Antl (Kjušú), Kozák (ŠKP)

pivoti: Hlavtúr (ŠKP), Mažár (Prešov)

spojky: D. Valo (Frýdek-Místek), Šulc (Trnava), Kolesár (Košice), Kukučka, Tallo, Polakovič (všetci Považská Bystrica), Suchý (ŠKP), M. Valo (Willstädt)

Súvisiace články