Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slováci cestujú na horúcu pôdu pre víťazstvo

TASR|Publikované 15. jan 2002 o 11:02

Bratislava 15. januára (TASR) - V utorok predpoludním odcestovali slovenskí hádzanári do rumunskej Oradey na prvý kvalifikačný zápas MS 2003. Na horúcu balkánsku pôdu si zverenci trénera Štefana Katušáka cestujú pre víťazstvo.

Po krátkom sústredení v Michalovciach odcestuje do Rumunska 15 Slovákov, keď z pôvodnej nominácie vypadol pre zdravotné problémy iba Milan Kozák (ŠKP Bratislava). "Rumunsko podľahlo v nedeľu na domácej pôde Nórsku 23:27 a najväčším tromfom domácich bola horúca atmosféra. My hráme prvý zápas v skupine a potrebujeme zvíťaziť. Videli sme ich posledný zápas a vieme, čo nás čaká. Rozhodne sa nebudeme zo začiatku hrnúť dopredu a počkáme, s čím vyrukujú. Nesmieme im dovoliť rýchle brejky, ktorými by nám mohli utiecť," povedal tréner Katušák.

Z trojčlennej 4. kvalifikačnej skupiny postupuje do 2. fázy iba víťaz. Nórsko si minulý týždeň hladko poradilo s Rumunskom na domácej pôde i vonku a bude čakať na zaváhanie Slovenska, spoločne s ktorým sa pravdepodobne pobije o postup. Zápas začína v stredu o 16.30 a rozhodovať budú Juhoslovania Imbronjev a Grkovič.

Nominácia SR na zápas v Rumunsku:

Brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE), Michal Meluš (Frýdek-Místek), Maroš Kolpak (TSV Östringen)

Pivoti: František Čapka (Margareten Viedeň), Peter Hlavtúr (ŠKP Bratislava), John Trabelssie (MŠK Pov. Bystrica)

Krídla: Gabriel Schmiedt, Anton Servátka (obaja ŠKP Sečovce), Tomáš Stráňovský (Štart Nové Zámky)

Spojky: Martin Valent (West Viedeň), Martin Valo (SG Willstät/Schutterwald), Andrej Kandráč (Aarhus), Daniel Valo (Frýdek-Místek), Ján Kolesár (TSV Östringen), Pavol Polakovič (MŠK Pov.Bystrica), Marián Tallo (ŠKP Bratislava)

Súvisiace články