Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slováci by reálne mohli postúpiť priamo aj z tretej priečky

Futbalisti Slovenska si skomplikovali situáciu domácou prehrou s Bieloruskom. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. okt 2015 o 15:02

Okrem prvých dvoch z každej skupiny postupuje na európsky šampionát priamo aj najlepší tím z tretích miest. Ak by Slováci klesli za Ukrajinu, napriek tomu by sa mohli vyhnúť baráži.

BRATISLAVA. Slovenskí futbaloví reprezentanti by aj v prípade pondelňajšieho klesnutia z druhej na tretiu priečku v tabuľke C-skupiny kvalifikácie ME 2016 mohli postúpiť do Francúzska bez baráže.

Play-off by sa vyhli, ak by boli najlepším tímom z deviatich tretích mužstiev. A to vôbec nie je nereálne.

Ak zverenci Ján Kozáka len remizujú v Luxembursku a Ukrajinci zvíťazia nad Španielmi, potom by mužstvu SR veľmi prospel triumf Macedónska v Bielorusku.

V takom prípade by Slováci mali v redukovanej tabuľke tretích šestnásť bodov pri skóre 10:6 (bez zarátania zápasov s Luxemburčanmi).

Slováci si skomplikovali situáciu prehrou s Bieloruskom. Rozhodol jediný gól.

Z tretích by Slovákov mohli predstihnúť len Turci. Potrebovali by na to zvíťaziť v A-skupine v utorok doma nad Islandom. Pri trojbodovom zápise by mali tiež šestnásť bodov.

Ich momentálne redukované skóre je 11:7, čiže by bolo lepšie ako u SR. Museli by sa však spoliehať aj na víťazstvo Kazachstanu v Lotyšsku ako súbežnú podmienku.

Ak Slováci len remizujú v Luxembursku a zároveň Ukrajinci triumfujú nad Španielmi a Macedónsko nezvíťazí v Bielorusku, bude mať SR v redukovanej tabuľke tretích štrnásť bodov. A to určite nemôže stačiť - Maďarsko má už definitívne pätnásť bodov.

trener_res.jpg

Ján Kozák verí, že Slovensko si vybojuje priamy postup. FOTO - TASR/AP.

Ako je známe, Slováci si svojimi silami zabezpečia priamy postup, ak v pondelok získajú aspoň toľko bodov ako Ukrajinci. V prípade rovnosti bodov, ktorá platí pred záverečným 10. kolom bojov v C-skupine, v ich prospech rozhodne lepšia bilancia zo vzájomných duelov (vonku 1:0, doma 0:0).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články