Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slováci budú využívať v dedine aj bicykle

Olympijská dedina. Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 4. feb 2014 o 09:45

Slováci majú v prímorskej dedine v Soči bližšie na športovisko ako do jedálne.

SOČI. Slovenskí športovci budú môcť na presuny po prímorskej olympijskej dedine v Soči využívať aj bicykle. V súčasnosti ešte nebýva v tejto dedine žiaden športovec zo Slovenska, ako prví prídu hokejisti vo štvrtok 6. februára v skorých ranných hodinách.

Čakajú ich priestranné izby, dvojposteľová má odhadom okolo 35 metrov štvorcových, veľkú kúpeľňu a balkón s výhľadom.

Hokejisti budú mať na športovisko len okolo 200 m, na tréningy sa budú presúvať pešo, na zápasy autobusom, aby sa vyhli stretnutiu s fanúšikmi v Olympijskom parku. Vo vedľajších domoch bývajú Kanaďania.

Blízkosť k športovisku má však aj pár nevýhod. Do jedálne majú Slováci asi kilometer, keďže v strede dediny je rozsiahly ornitologický park s chránených vtáctvom.

Na presun si preto môžu požičať bicykel či využiť autobus. Olympijské bicykle sú v modrej farbe. Viaceré výpravy si priviezli vlastné, nechýbajú ani trojkolky. Holanďania jazdia na typicky oranžových bicykloch.

Ruskí organizátori situovali všetky športoviská v prímorskej zóne do Olympijského parku, čo je pre športovcov veľká výhoda. Z olympijskej dediny i do nej sa dostanú vďaka tomu bez kontrol len po predložení akreditačnej karty. Z parku i dediny je vidieť nielen pobrežie Čierneho mora, ale aj zasnežené vrcholy Červenej Poľany.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.