Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Slováci bez ľadu, Hossa proti USA, Filc sa bude sťažovať

Sportnet|6. máj 2001 o 15:34

Kolín 6. mája (TASR) - Slovenská výprava na MS v Kolíne bola v nedeľu bez hokeja, pravda až na trénera Ján Filca. Ten síce svojim zverencom naordinoval úplný pokoj od stresu, sám však analyzoval rôzne aspekty doterajšieho vytúpenia na MS a spolu s vedením

výpravy chystal oficiálnu sťažnosť na rozhodcov. Konkrétne na Rusa Vaisfelda, ktorý pískal zápas proti Švédom. Aktualitou v slovenskom tábore je aj pozitívna informácia, že Marián Hossa už bude zrejme k dispozícii proti USA. "Ak si pán rozhodca myslí, že si správne vyložil pravidlá v prípade vylúčení Sekeráša a trestu Rybára, tak je na veľkom omyle. Náš brankár nemal v úmysle vyhodiť puk, to bolo zo situácie zrejmé, takže nemal dostať dve minúty. Ak budú rozhodcovia takto negatívne vstupovať do zápasov v rozhodujúcich okamihoch, potom tu nemá nič význam. Sekerášov faul vôbec nebol a to ešte mohla vzniknúť situácia, ktorá by v prípade neuznania nášho gólu mohla úplne zmeniť vývoj zápasu. Pýtam sa, prečo rozhodca použil video, keď gól najprv riadne uznal? Takýto výkon arbitra už nemôžeme prehliadnuť a budeme sa oficiálne sťažovať," zdôraznil Filc.

Pravdou však je, že k situáciam nemuselo dôjsť, keby vývoj zápasu sami Filcovi zverenci určili využitím presiloviek a naopak vyhýbaniu sa faulom, ktoré Švédi trestali. "Áno, chlapci tieto situácie zvládajú ťažko. V psychickom strese robili to, čo práve nemali, súper s tým počítal a využil to. Budeme sa týmto zaoberať, ale hlavy máme hore, toto bol zápas, ktorý nás dobre pripravil na ďalšie boje. Turnaj má svoje zákonitosti a uspieť sa dá aj pri počiatočných problémoch. Treba byť optimistom." Proti Švédom absentovala pre zranenie kolena najväčšia hviezda slovenského výberu Marián Hossa. Príležitosť tak dostal Andrej Nedorost, ktorý bol dopísaný na súpisku až po prvej fáze a on bol na trestnej lavici dvakrát. Filc však tvrdí: "Andrej spravil v strednom pásme dva netaktické fauly. Lenže celkovo hral dobre, bol som s ním spokojný, určite nesklamal. Marián by mal byť k dispozícii, krvou zaliate koleno nie je až v takej zlej situácii a teoreticky bol mohol hrať už proti Švédom, zbytočné však bolo riziko jeho definitívneho vyradenia z turnaja."

/vyslaný redaktor TASR/

Súvisiace články