Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Slavomír Šoltýs verí v záchranu PFC Poprad v štvrtej lige

Sportnet|Publikované 18. dec 2003 o 23:00

Poprad - Futbalista Slavomír Šoltýs patrí v poslednom období medzi opory zadných radov štvrtoligového kolektívu PFC Poprad. V omladenom mužstve,

ktoré po prvej polovici súťažného ročníka nesplnilo očakávanie vzostupu popradského futbalu, odovzdáva svoje futbalové skúsenosti ako po teoretickej tak aj po praktickej stránke. Zimná príprava vo východoslovenskom regióne sa blíži míľovými krokmi, preto sme sa ho opýtali ako vidí perspektívu v klube, v ktorom momentálne pôsobí.

Nakoľko vás uspokojil priebeh jesennej časti v PFC Poprad?

Nemôžem povedať nič iné, len to, že ma vôbec neuspokojil. Od začiatku súťažného ročníka bola v klube neistá situácia. Išlo najmä o určité nevyrovnané dlhy hráčom a trénerom, ktorí minulý rok hrali ešte vo Svite a na začiatku prvej polovice súťažného ročníka 2003/2004 prešli do PFC Poprad, keďže seniorský futbal vo Svite zanikol. Na tréningových jednotkách sa schádzali hráči v malom počte. Vzhľadom na to, že futbalový trávnik na štadióne PFC bol stále v zlom stave, boli sme nútení odohrať domáce stretnutia v susednom Svite.

S akými osobnými cieľmi vkročíte do zimnej prípravy a čo očakávate od odvetnej časti súťaže?

Mojím prvoradým cieľom je, aby sme v Poprade spoločnými silami zachránili štvrtú ligu. Samozrejme k tomu musia byť vytvorené kvalitné podmienky nielen po hráčskej, ale aj finančnej stránke. Funkcionári PFC Poprad sa musia poobzerať po vhodnom trénerovi, ktorý by dokázal mužstvo dostať do určitej hernej pohody. Hráčsky káder sa bude musieť doplniť skúsenými jednotlivcami, ktorí hrávajú vo vyššej súťaži. Jarná časť bude určite oveľa náročnejšia ako jesenná polovica. Musíme si uvedomiť skutočnosť, že sa nachádzame na poslednom mieste tabuľky. Znamená to, že musíme naplno bodovať nielen doma, ale aj na ihriskách súperov.

Ako vnímate súčasný vývoj futbalu v podtatranskej oblasti?

Všetko sa krúti okolo finančných prostriedkov a tých je v tejto oblasti veľmi málo a preto je situácia veľmi kritická. Nachádza sa tu veľa talentovaných hráčov, ktorí však čo najskôr odchádzajú za kvalitnejšími podmienkami. Preto treba najmä v mládežníckych kategóriách zabezpečiť hráčom lepšie podmienky.

Ste spokojný s terajšími podmienkami, ktoré vám poskytuje materský klub PFC Poprad?

Myslím si, že v súčasnosti nie je s tými podmienkami spokojný nikto. Týka sa to najmä hráčov seniorského mužstva, ktorí nemajú prakticky žiaden príjem a preto sú odkázaný aj na pomoc funkcionárov a sponzorov. Verím, že s novým vedením PFC sa situácia v mnohom zlepší.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.