Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slávistky sa chcú vrátiť späť medzi elitu

Sportnet|Publikované 11. okt 2002 o 22:00

Košice - Minulý týždeň odštartovali boje vo východnej skupine prvej volejbalovej ligy žien. Po vypadnutí z extraligy sa po roku do I. ligy vrátila

Slávia UPJŠ Košice. Ich ambíciou je návrat späť do najvyššej súťaže, v ktorej sa ohriali len rok a ako nováčikovi sa im nepodarilo uratovať v baráži proti Snine extraligovú kožu.

V Košiciach došlo po vypadnutí v obmene kádra, ktorý opustilo niekoľko hráčok základnej zostavy. Do Pezinku odišla Salusová, do Nitry Karaffová, Vasilcová sa po ukončení hosťovania do Humenného a na súpiske už nie je ani Svitičová. Naopak, do družstva oproti vlaňajšku pribudli Suchá (staršia sestra bývalej kapitánky Michaely Karaffovej), Chymyčová, zo Šace Chudá, zo Spišskej Novej Vsi Švihlová, tri juniorky Mihaľková, Olexová a Hájková a do tímu sa vrátila Oroszová. "S tréningami sme začali v auguste, ale plnú prípravu sme rozbehli až od septembra. zúčastnili sme sa dvoch prípravných turnajov v Snine a Spišskej Novej Vsi, zápasov sme odohrali dosť, stretli sme sa v nich s družstvami približne našej úrovne," informoval nás tréner Slávie UPJŠ Lórant Lipan.

Košičania netaja, že by svojim súperkám rady ukázali v súťaži chrbát a vrátili sa späť medzi elitu. "Áno, takto sme si cieľ vytýčili my tréneri i vedenie klubu. Chceme opäť zabojovať o návrat do extraligy. Dúfam, že sa nám podarí hráčky, ktoré odišli nahradiť a v súťaži sa nám bude dariť. Vykročili sme do nej dobre." Veru, minulotýždňové domáce víťazstvá nad Hnušťou 3:0 a 3:0 hovoria jasnou rečou, že slávistky budú aj po obmene kádra znovu silné. Hnúšťa totiž nepatrí medzi najľahších protivníkov. "Asi boli po maródke, pretože ich prišlo len sedem. Je to síce družstvo, ktoré patrí k lepším v súťaži, ale tentoraz nás príliš nepreverili. Nepustili sme ich k ničomu, i keď sme ešte nehrali úplne podľa mojich predstáv, iba tak na 60-70 percent. Družstvo sa ešte musí zohrať a naladiť formu."

Dnes sa v 2. dvojkole Košičanky opäť predstavia doma, v telocvični na Medickej ulici privítajú celok Humenného. Prvý zápas je na programe o 11. hodine. Od budúceho utorka do štvrtka si potom hráčky UPJŠ zahrajú na Jedlíkovej ulici na medzinárodnom turnaji k 50. výročiu Technickej univerzity, ktorého sa okrem Košíc zúčastnia vysokoškolské družstvá z poľského Krakowa, maďarskej Budapešti, Nitry, Prešova a Žiliny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.