Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Slávistky majú Nitre čo vracať

Sportnet|Publikované 29. nov 2003 o 00:00

Košice - Volejbalistky Slávie TU Košice čaká zajtra ďalší z veľmi dôležitých extraligových zápasov. Už dnes nastúpia o 18. hod. v teelocvični na

Jedlíkovej ulici na duel proti Žiaru nad Hronom. V tomto stretnutí je však miernym favoritom ich súper, inak to bude zajtra, keď o 16. hod. opäť v domácom prostredí privítajú Nitru. V súboji nováčikov sú východniarky nažhavené na víťazstvo, ktoré by malo prísť, ak si nechcú skomplikovať situáciu v boji o záchranu. Momentálne sú nas tom Košičanky nádejne, patrí im s dvoma výhrami ôsma priečka, pred deviatym Kormárnou a desiatou Nitrou majú však iba jednobodovú náskok. Zajtra sa im ponúka šanca zvýšiť ho a slávistky by ju proti mladučkému kádru Nitry mali využiť.

"Mali by sme uspieť, Nitre máme čo vracať, keďže u nich sme prehrali," vraví tréner Slávie TU Lórant Lipán. Po príchode dvoch ukrajinských posíl by kvalita mala byť na strane Košičaniek. "Určite, aj domáce prostredie bude pre nás výhodou. Na Nitru by náš dobrý výkon mal stačiť. Musíme dobre prihrávať, takže by sme mali zvládnuť najmä príjem podania. Ak sa to podarí, nemal by byť problém. Naopak, my musíme dobre podávať, aby sme súperky donútili kaziť na príjme."

V dnešnom dueli proti Žiaru to budú mať žlto-modré podstatne ťažšie, ale prekvapiť by mohli. "Aj dobrý tím môže mať jeden slabší deň. My musíme podať kvalitný výkon, aby sme Žiar potrápili. Zo stredu tabuľky môžeme zdolať hocikoho, aj Žiar by mohol byť celkom prijateľný," dodal tréner Slávie TU.

Súvisiace články