Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slávistky do Pezinka, z ktorého sú vždy nervózne

Sportnet|Publikované 18. nov 2005 o 23:00

Košice Aj po desiatom extraligovom kole sa volejbalistky Slávie TU držia v prvej štvorke. Košičanky si vo štvrtok pripísali v poradí šieste

víťazstvo v sezóne. Na domácej palubovke zdolali 3:0 tabuľkového suseda piatu Žilinu. Ale nešlo všetko ako po masle. V dvoch setoch sa slávistky so súperom ťahali za prsty, doslova ich museli vydrieť. Prvý set vyhrali 27:25, tretí 26:24. Len v druhom mali dianie na palubovke pod kontrolou (25:17).

"To, že boli dva sety dramatické bola jednoznačne naša chyba. Keď sme videli, v akom je súper zložení, zľahčili sme si to. Nevravím, že sme nemali motiváciu, veď Žiline sme chceli oplatiť prehru z prvého kola, no podcenili sme to. Skomplikovali sme si tak život, nebolo to také jednoznačné, aké mohlo byť," povedala nám po súboji smečiarka Slávie TU Tereza Slančová. Ani si nechcela predstaviť ako by sa ešte zapotili, ak by povedzme v treťom sete hostia premenili setbal.

"Našťastie sa nám podarilo to otočiť. Pritom sa to dalo uhrať v pohode, no to by sme nesmeli robiť zbytočné chyby. Stačilo sať do toho o trochu viac a Žilina by šancu ani len nezacítila. Náš výkon sa nedá označiť ináč ako priemerný. Lebo ak by sme pridali len pár percent navyše, zápas sa skončí za menej ako hodinu. Lenže my sme ani potrebovali držať divákov v napätí," zasmiala sa skúsená odchovankyňa prešovského volejbalu.

Košičanky si bolo vedomé toho, že prípadné zakopnutie by Žilinu posunulo v tabuľke pred nich. "Vieme, že toto je súper, s ktorým sa môžeme porovnávať. Určite by sme sa ho nemali báť. Práve preto ho chceme držať pod sebou. Teraz sme sa od neho odpútali o jeden bod."

Už dnes čaká na vysokoškoláčky ďalší súper z kategórie seberovných. Predstavia sa v Pezinku. "Ten nám akosi nepasuje už pekne dlho. V Košiciach som tretiu sezónu a s týmto súperom sme sa pravidelne trápili. Neviem čím to je, možno nám nesedí systém Pezinka, ale skôr to bude v hlavách," nahlas uvažuje nad tým, prečo slávistkám tento súper nevonia. Dokonca v uplynulej sezóne sa už začalo hovoriť o pezinskom komplexe. "Sme z Pezinka nervózne. V prvom rade musíme zo seba striasť tú nervozitu, nebrať to tak, že nám nesedia. Doma sme sa s nimi na začiatku sezóny tiež potrápili, na sety sme prehrávali už 1:2 a mali sme čo robiť, aby sme to otočili. V Pezinku sme vyhrali len raz. Na konci minulého ročníka, to sa už hralo o umiestnenie a ani jedna strana už nebrala ten zápas tak ako zvyčajne."

VŠIMLI SME SI - Okyptená Žilina

Volejbalistky Žiliny merali vo štvrtok cestu na východ v okyptenej zostave. V stretnutí 10. kola najvyššej súťaže nemali v súboji so Sláviou TU trénera Koválikovú - Rimovskú. V zápise tak na jej mieste figurovala Dragašeková, ktorá súčasne nastúpila v základnej šestke. Do Košíc prišli Stredoslovenky malým mikrobusom, na zápasovej súpiske figurovalo len osem hráčok, na ihrisko sa dostala každá. Paradoxné je, že domáci tréner Lorant Lipan si dokonca vystačil so sedmičkou hráčok, striedal len libero Krišandovú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.