Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Slávistky by mohli rúbať vyššie

Sportnet|30. sep 2006 o 00:00

Košice - Dnes štartuje najvyššia súťaž volejbalistiek. Východ v nej bude mať opäť jediného zástupcu - košickú Sláviu TU. V uplynulej sezóne obsadili

vysokoškoláčky 7. miesto. V tejto by zdá sa mohli rúbať vyššie. Mnohé naznačia už úvodné kolá, v tom prvom sa slávistky predstavia v Žiari nad Hronom.

"Či sme pripravené na ostrý štart? To sa uvidí po zápase. Každopádne na sezónu sme sa pripravovali poctivo. Kondične sme na tom dobre, máme za sebou. Niekoľko herných previerok, ale až samotná súťaž ukáže, ako sme na tom naozaj," podotýka hráčka Slávie TU Tereza Slančová (na snímke pri smeči).

Počas uplynulého víkendu štartovali Košičanky na turnaji v Podbrezovej. Bola to ich generálka. Turnaj vyhrali. No zo Žiarom nad Hronom sa nestretli. "Dokonca sme ho hrať ani nevideli, lebo hrali v inej skupine a v inej telocvični. Žiar skončil vo svojej skupine posledný, my sme ju vyhrali a vo finále si poradili s Nitrou. Ale tieto výsledky treba brať s rezervou, neštartovali tam vyslovene silné družstvá."

Dnešného súpera Slávistky poznajú. Vraj by ich nemal prekvapiť. "Zdá sa, že Žiar sa oslabil, veď dve hráčky prišli k nám. Ale podceniť ho nemôžeme. Každopádne na zápas pôjdeme s tým, že ho chceme vyhrať."

Celok TU prevzal v lete tréner Martin Rašner. Prišlo doň niekoľko posíl, takže aj ambície by mohli narásť... "Je to prvá sezóna do ktorej vstupujeme bez Ukrajiniek. Chceli by sme v nej uhrať to, čo predtým zakaždým do polovice sezóny, no tentoraz to dotiahnuť až do konca," narážala Tereza Slančová na skutočnosť, že v závere extraligy dochádzal Košičankám dych a z tretieho miesta sa skĺzli nižšie. "Radi by sme hrali v prvej štvorke. Ale teraz bude súťaž trochu špecifická, lebo na jej začiatku v lige nefigurujú Senica ani Slávia UK Bratislava. Ostatné tímy by mali byť vyrovnané. Každopádne chceli by sme patriť medzi to lepšie."

Súvisiace články