Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Slávia TU bojuje v prvej lige o postup

Sportnet|Publikované 5. dec 2008 o 00:00

Po rokoch účinkovania v extralige volejbalistky Slávie TU Košice najvyššiu súťaž opustili a v tejto sezóne účinkujú v prvej lige. Cieľom tímu je

vrátiť sa späť medzi elitu. Slávistky účinkujú v rovnakej súťaži ako ďalší košický tím ŠŠK Kometa.

KOŠICE. V prvej lige zatiaľ sedem družstiev odohralo po 12 stretnutí. Na vedúcej pozícii je Rimavská Sobota, ktorá dosiaľ zakopla dvakrát. Druhá priečka patrí Slávii TU. Vysokoškoláčky vyhrali deväť zápasov, v troch odchádzali z ihriska pokorené. Sedem víťazstiev stačí Hnúšti na tretie miesto. S vyrovnanou bilanciou šesť výhier a rovnaký počet porážok je ŠŠK Kometa Košice na štvrtej pozícii.

Povinné víťazstvá

V poslednom kole Slávia TU zdolala dvakrát bez straty setu Humenné. "Boli to povinné víťazstvá. V Humennom oproti tomu, čo bolo kedysi, tím dosť omladili, hrajú tam juniorky," hovorí skúsená hráčka Slávie TU Zuzana Suchá, ktorá ostala verná klubovým farbám aj po vypadnutí z najvyššej súťaže.

Slávistky si aj v pozmenenom zložení trúfajú bojovať o postup. Pritom družstvo je omladené. Do extraligovej Spišskej Novej Vsi si to namierili Slančová, Bohmerová, Marcinková a Nováková. Tím vysokoškoláčok zase doplnili hráčky z juniorky. Na lavičke v prvej lige stoja trénerky junioriek Chymičová s Chudou, juniorky a ženy sa pripravujú spoločne.

Omladili

"Z hráčok, ktoré pôsobili v extralige ostala Dragašeková, Hanisková, Šubertová a ja," vraví Suchá. "Aj v tomto zložení však môžeme bojova o postup. Máme na to, aby sme svoju skupine v prvej lige vyhrali. To, že teraz je pred nami Rimavská Sobota, ešte nemusí nič znamenať. Na jej pôde sme prehrali, vyhecovali sa na nás, potom prišli do Košíc a prehrali s Kometou. Myslím, že herne máme lepšie družstvo ako Rimavská."

Pred dvoma týždňami v košickom derby vyhrala Slávia TU na domácej palubovke obe stretnutia 3:0. Košické ženské volejbalové derby je novinkou. Každopádne, ten duel mal náboj z oboch strán. "Ale išlo len o také kamarátske hecovanie. V oboch kluboch dostáva viac priestoru nastupujúca generácia."

Dôležité zápasy v Bystrici

V najbližšom kole cestuje Slávia TU do Banskej Bystrice, ktorú doma dvakrát zdolala 3:1, Kometa sa predstaví v Humennom, na svojom ihrisku mu v oboch stretnutiach podľahla 0:3. "V Banskej Bystrici nás čakajú dôležité zápasy. Doma je tento súper silný, my obe stretnutia potrebujeme vyhrať. Aj preto by nás na najbližšie kolo mala posilniť Gaba Staníková. Verím, že nám vypomôže a my si pripíšeme štyri body," dodala Zuzana Suchá.

TOMÁŠ TÓTH

tomas.tothkorzar.sk

Súvisiace články