Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Slávia Svidník sviatkuje na druhej priečke

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Svidník - Prvoligoví volejbalisti v skupine východ ukončili prvú polovicu svojej súťaže už predminulý víkend. Po odohratí deviatich kôl sa sformovala

v tabuľke pätica tímov, ktorá si to v odvete, kde každý tím odohrá ešte šestnásť zápasov, rozdá o dve lákavé priečky - prvý tím by totiž mal pri plánovanom rozšírení extraligy postúpiť priamo do najvyššej súťaže, druhý odohrá baráž s víťazom západnej skupiny a s posledným extraligistom.

Na čele tabuľky sú, vcelku podľa očakávania, dva celky z východu - Pienstav Stará Ľubovňa a Slávia Svidník. Svidníčania zaostávajú za lídrom o jediný bod, s treťou Hriňovou majú pri rovnosti bodov lepší pomer setov a pred štvrtou a piatou priečkou, ktorú obsadzujú Martin a Lovinobaňa, majú náskok dvoch bodov. "S umiestnením sme spokojní, ale s výkonmi v niektorých zápasoch nie," hodnotí polčasovú bilanciu dvanástich víťazstiev a štyroch porážok tréner Slávie Miroslav Blanár. "Prehrali sme dva - tri zápasy, ktoré sme nemuseli a nemali. Práve tie nás stáli body, ktoré nám chýbajú k ešte lepšej bilancii. Tabuľka súťaže je veľmi vyrovnaná, čelo je nabité a rozdiely jedného, dvoch bodov ešte nič neriešia. Verím, že sa dokážeme presadiť, ak skvalitníme tie činnosti, o ktorých vieme, že na nich musíme popracovať."

V prvej lige je ´pokoj zbraní´ až do 18. - 19. januára, keď sa začne odvetná časť. Svidníčania ju odštartujú v Bardejove, zo silnej štvorky súperov majú v odvetnej časti doma Hriňovú a Lovinobaňu, cestujú do Martina a Starej Ľubovne, pričom sa s týmito štyrmi súpermi stretnú v posledných štyroch kolách. Gradácia, ako sa patrí... "Týždeň po súťaži sme oddychovali, chlapci si doliečovali boľačky, od stredy začíname s tréningom," načal tému prípravy svidnícky kormidelník. "Nechystáme sa na sústredenie, skôr budeme hrať sériu prípravných zápasov. Zatiaľ nechytáme žiadne konkrétne zmeny v kádri, hoci o jeho doplnení sme uvažovali. Personálne otázky sú však zatiaľ v rovine úvah," uzavrel M. Blanár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.