Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slavia stiahla Škutku z Košíc na poslednú chvíľu

Dávid Škutka. Vracia sa do Prahy. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 30. jan 2015 o 23:00

Futbalista Dávid Škutka mal byť v Čermeli na hosťovaní až do konca sezóny 2014/15. Už to neplatí.

Útočník Dávid Škutka sa v lete s Košičanmi dohodol, že bude v Čermeli na hosťovaní z pražskej Slavie (so súhlasom „zošívaných) až do konca sezóny 2014/15. Preto aj zimnú prípravu začal s tímom MFK, a figuroval i na zozname hráčov na herné sústredenie v tureckej Antalyi. Lenže...

KOŠICE. Všetko sa zomlelo na poslednú chvíľu, iba pár hodín pred odchodom košického mužstva do Turecka.

Dávid Škutka sa predčasne vracia do Slavie.

„Naozaj, bolo to na poslednú chvíľu, Dávid sa vracia do Prahy na vyžiadanie Slavie a po našej vzájomnej dohode,“ spojili sme sa so športovým riaditeľom MFK Košice Jánom Lesniakom niekde na polceste medzi Košicami a viedenským letiskom, odkiaľ v piatok podvečer žlto-modrí do Turecka odlietali.

Niečo vraj riešia...

Tento krok vedenia Slavie dáva tušiť, že má pre Dávida Škutku nejaké riešenie, že ho posunie niekde ďalej.

Lebo iný osud, ako stráviť druhú polovicu sezóny v rezerve „zošívaných“, čo by mu reálne po návrate do Edenu hrozilo, si bez novej „hosťovačky“ nevieme predstaviť.

„Nemáme žiadne informácie, čo s ním Slavia zamýšľa, ale údajne niečo riešia,“ vraví Ján Lesniak.

Poriešiť to museli narýchlo aj Košičania, koho zoberú do Turecka namiesto Škutku. Voľba padla na francúzskeho obrancu Lamine Ndiayeho, aj keď ten mal pôvodne, pre zdravotné problémy, zostať doma.

„Áno, Lamine mal nejakú virózu, a zdravotne ešte nebol v poriadku, ale vo štvrtok už ľahko trénoval. No berie ešte lieky a nejaké dva dni v Turecku možno ešte vymešká, uvidíme...“

Redžiča ešte šetria

Po nečakanom zvrate v prípade Škutku by sa skôr dalo očakávať, že na dôležité sústredenie do Turecka pôjde (ako „kus za kus“) iný útočník, Slovinec Ajdin Redžič.

Ale ten po operácii a dlhodobom zranení, ešte stále nie je zdravotne o.k.

„To je pravda, od lekára má ešte stále naordinovaný pokoj, nie je ešte pripravený na takú záťaž, aká by ho čakala počas sústredenia v Turecku. Ale my s ním v jarnej časti ligy samozrejme rátame,“ zdôvodnil Ján Lesniak jeho neprítomnosť v autobuse, ktorý viezol Košičanov na letisko do Schwechatu.

Kozák sa chystá na MTK

Ako sme už spomínali, žlto-modrých čakajú v Turecku okrem výdatných tréningových dávok aj štyri prípravné duely s ligistami z Poľska (s Jagielloniou Bialystok sa stretnú už v nedeľu), Srbska, Dánska a Maďarska.

A na niektorý z nich sa chystá aj tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák, ktorý avizoval, že pred prvým zrazom národiaku v tomto roku má v pláne aj „študijnú“ cestu do Turecka, kde bude vo februári viacero slovenských ligistov.

„Tréner Kozák, aj so svojím asistentom Štefanom Tarkovičom, by mal byť v Turecku od 8. februára, takže by mal vidieť náš zápas s MTK Budapešť, ktorý hráme 10. februára. Ale neviem, možno sa to zmení, a vyberú si nejaký iný zápas,“ budú sa chcieť Košičania pred svojím „extrénerom“ vytiahnuť.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.