Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slaughterová: Zahrali sme ako tím

Sportnet|Publikované 2. dec 2004 o 00:00

Košice - V celku Delty I.C.P. Košice zabrala americká pivotka Gwen Slaughterová. Potvrdila, že v obrannej činnosti skutočne dokáže byť platnou

hráčkou, aj včera bola najlepšie doskakujúcou basketbalistkou Delty. Tentoraz bolo číslo jej doskokov vskutku pozoruhodné, dosiahla ich 14.

"Myslím, že môj výkon bol O.K. Minula som síce zopár striel, ale celkovo to bolo pomerne dobré. V obrane som si svoju prácu odviedla, podoskakovala som čo som mala," uviedla pre náš denník G. Slaughterová. O tom, že Američanka je predovšetkým obranárkou, je známe. V útoku však doposiaľ zaostávala, body z jej ruky chýbali, strieľala ich len sviatočne. Včera konečne okrem výbornej obrany naznačila, že by to z jej strany mohlo byť lepšie aj v útoku. Zaznamenala 6 bodov. "Dúfala som, že aj moja útočná fáza pôjde nahor. Zvyčajne keď hrám dobre v obrane, aj útok by postupne mal prísť." Podobne ako jej spoluhráčky, aj ona si po stretnutí vydýchla. "Myslím, že to bol veľmi dobrý zápas. Urobili sme síce niekoľko chýb, ale zahrali sme ako tím, všetky spoločne. To bolo rozhodujúce." Delta dosiahla prvé euroligové víťazstvo, dôvod na oslavu? "Teraz nie. Ešte nás čaká v Eurolige veľa práce, azda budeme oslavovať po jej skončení," uzavrela G. Slaughterová.

Súvisiace články