Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slančová je takmer rok bez volejbalu

Dlho nehrala. Terézia Slančová (vľavo) je opäť zdravotne v poriadku a pripravená zasiahnuť do extraligových bojov. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 5. okt 2012 o 22:00

Aj v druhom zápase novej sezóny sa Spišiačky predstavia na domácej palubovke. Možno už aj s Teréziou Slančovou.SPIŠSKÁ. NOVÁ VES. Pri tvorbe nového družstva Spišiačok v extralige patrila medzi stálice Terézia Slančová. Pod vysokou sieťou sme ju už dlhší čas nevideli.

Hráčka s číslom 1 sa spod vysokej siete vytratila. Pritom v hľadisku a na striedačke sme ju vídavali.

„Naposledy som hrala 5. novembra,“ povedal presný dátum posledného extraligového vystúpenie v spišskonovoveskom drese Terézia Slančová.

Zranenie kolena ju odpísalo na dlhý čas. Teraz to vyzerá, že už je všetko v poriadku.

„Kedy budem znova hrať, nie je otázka pre mňa. Trénovať naplno som začala minulý týždeň. Dávala som dokopy koleno a následne ma seklo v krížoch. Dúfam, že po tých zdravotných patáliách už bude všetko v poriadku. Všetko má svoj čas. Fyzicky aj psychicky som pripravená nastúpiť, ale dievčatá majú toho odtrénovaného oveľa viac a ja si musím počkať na svoju šancu.“

Dobrý vstup

Pred týždňom bola Terézia pripravená na striedanie. Spišiačky na úvod extraligovej sezóny hostili COP Nitra.

Tie zdolali na sety presvedčivo 3:0, ale pri pohľade na skóre jednotlivých setov to až také ľahké nebolo.

„Výsledkovo sme začali veľmi dobre. Herne to už je horšie. Je to daň za prvé extraligového kolo. Aj keď sme dobre pripravené, boli v prvom zápase určité obavy. Už by to malo byť len a len lepšie,“ uviedla T. Slančová.

Dnes sa Spišiačky predstavia opäť doma proti neznámym súperkám z Bratislavy.

„Ony postúpili do extraligy cez baráž. Aj pre nás sú veľkou neznámou. Okrem libera – Lívie Zajacovej – tam nepoznáme nikoho,“ dodala Terézia Slančová.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.