Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slalom, SP: Ďalší historický zápis Kosteličovej

TASR|Publikované 5. feb 2006 o 15:21

Ofterschwang 5. februára (TASR) - Ďalší historický zápis a včas pred zimnou olympiádou zaznamenala v nedeľu Janica Kosteličová. Chorvátska zjazdárka vyhrala ...

Ofterschwang 5. februára (TASR) - Ďalší historický zápis a včas pred zimnou olympiádou zaznamenala v nedeľu Janica Kosteličová. Chorvátska zjazdárka vyhrala generálku na Turín, keď v slalome Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu odstavila celú konkurenciu, Rakúšanka Kathrin Zettelová zoastala sekundu a 33 stotín, jej krajanka Marlies Schildová 1,45. Stupne víťaziek aj v šiestej súťaži zimy boli opäť veľmi ďaleko pre slovenskú olympioničku Veroniku Zuzulovú, no tá aspoň dokončila svoj tretí slalom sezóny a za 22. miesto získala 9 bodov. Slovenka bola po 1. kole na 20. mieste, ale v druhom išla príliš opatrne a útok na najlepší výkon sezóny po predvianočnom 16. mieste sa tak nekonal.

Kosteličová sa stala po Rakúšanke Petre Kronbergerovej druhou ženou v dejinách SP, ktorá v jednej sezóne vyhrala všetky štyri špeciálne disciplíny i alpskú (super)kombináciu. Pritom na začiatku roka ju zaregistrovali len ako tretiu v histórii, ktorá vôbec vyhrala všetky druhy pretekov, keď slávila premiéry v oboch kĺzavých disciplínach i obrovskom slalome. V nedeľu bola v 1. kole síce tretia, ale v druhej jazde úplne zabudla, že sobotňajšie popoludnie a večer preležala v posteli so zvýšenou teplotou. Nestačili na ňu ani rakúske spolufavoritky, ani jej veľká rivalka Anja Pärsonová. Švédka vedomá si Kosteličovej superjazdy riziko z prvej pozície prehnala a v dolnej časti vypadla. Chorvátka je tak na čele slalomového hodnotenia a zvýšila svoj náskok v celkovom poradí SP.

Súvisiace články