Slalom Európskeho pohára vyhrala v Jasnej Geigerová

TASR|2. mar 2011 o 15:13

Nemecká lyžiarka Christina Geigerová vyhrala v stredu slalom Európskeho pohára v Jasnej.

JASNÁ. V Nízkych Tatrách sa tak presadila pretekárka so širšej špičky najhustejších bránok Svetového pohára.

Zo slovenských reprezentantiek sa najlepšie vodilo tej najmladšej - nedávnej juniorskej majsterka sveta do 18 rokov v obrovskom slalome Petre Vlhovej, ktorá obsadila v Jasnej 26. priečku so stratou 6,88 na víťazku. Ďalšia účastníčka juniorského šampionátu Barbara Kantorová skončila hneď za ňou (+9,16).

Jana Gantnerová, ktorá na MS dospelých obsadila v slalome 26. miesto, urobila v prvom kole chybu a následne ju diskvalifikovali. Prvá časť súťaže bola konečnou aj pre jej reprezentačné kolegyne Janu Škvarkovú a Kristínu Saalovú, vypadla aj šiesta štartujúca z domáceho zväzu, Katarína Miklošová.

Geigerová v decembri skončila v slalome SP v Semmeringu na treťom mieste a zdobia ju ešte ďalšie štyri výsledky v prvej desiatke. V Jasnej triumfovala s náskokom 72 stotín pred svojou krajankou Fanny Chmelarovou, ktorá bola v pretekoch seriálu SP pred dvoma rokmi dokonca druhá a vlani sa jej v generálke na MS podarilo štvrté miesto. Tretie miesto v tatranskom slalome obsadila Rakúšanka Carmen Thalmannová (+0,81).

Výsledky:

1. Christina Geigerová (Nem.) 1:53,31 (54,96-58,35), 2. Fanny Chmelarová (Nem.) +0,72 (55,18-58,85), 3. Carmen Thalmannová (Rak.) +0,81 (56,32-57,80), ... 26. Petra Vlhová (SR) +6,88 (59,32-1:00,87), 27. Barbara Kantorová (SR) +9,16 (59,64-1:02,83)