Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šláger v Šariši prilákal rekordnú návštevu

Sportnet|Publikované 30. nov 2002 o 00:00

HK VTJ Farmakol Prešov - Nitra 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)Prešov - Šláger 22. kola I. hokejovej ligy prilákal do hľadiska rekordných 3400 divákov. Skvelej

HK VTJ Farmakol Prešov - Nitra 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Prešov - Šláger 22. kola I. hokejovej ligy prilákal do hľadiska rekordných 3400 divákov. Skvelej atmosfére zodpovedala i hokejová brána na samotnom ľade. V úvode začali síce súperi dosť opatrne, hoci útoky sa prelínali z jednej na druhú stranu. Obozretnosť však prevládala. Až keď v 12. min. otvoril skóre hosťujúci Poljaček, karta sa začala obracať. Prešovčania razom zapli na vyššie obrátky a po troch minútach bolo vyrovnané. Dramatické okamihy sa odohrávali na rozhraní prvej a druhej tretiny, kedy Prešovčania hrali vyše 5 minút v oslabení. Početnú prevahu však šťastne "ustáli" a napokon Bochňom po nádhernej akcii šli do vedenia. Od tejto chvíle Prešovčania mali mierne v zápase navrch. Ich oporou bol skvelý I. Petrík v bráne a keďže domácim mimoriadne úspešne vychádzali aj hry v presilovkách, premietlo sa do skóre. Dvakrát Prešovčania uspeli v hre 5:3 a raz v početnej prevahe 5:4. Hosťom slúži ku cti, že ani za trojgólového náskoku domácich sa nevzdávali a produkovali otvorený hokej do záverečnej sirény.

Góly: 15. Horňák, 33. Bochňa, 37. Bogdaň, 54. Baránok, 57. Pavlovský - 12. Poljaček, 55. Ružička. Vylúčení 5:8 na 2 min., presilovky 3:0, oslabenia 0:0, 3400 divákov.

Ďalšie výsledky:HK VTJ Trebišov P. Bystrica 7:2 (3:1, 1:0, 3:1), 3. Šalata, 7. Ščerbák, 10. Kozár, 23. Paleš, 43. a 56. Dučai, 58. Varga - 4. Fillo, 43. Stráňovský. Ružinov - B. Bystrica 4:4 (1:0, 2:1, 1:3), 29. a 43. Szöke, 10. Griglák, 39. Novosedlík - 37. a 47. Pažítka, 44. Dobrota, 52. Mrena. Dubnica - Topoľčany 6:2 (2:1, 1:1, 3:0), 12. a 60. Vobík, 15. Betka, 35., 55. a 57. Trokan - 13. P. Hurtaj, 40. Petrina. Senica - Prievidza 5:2 (2:0, 3:1, 0:1), 17. Bohuš, 19. Prokop, 25. Vodrážka, 27. Baránek (z tr.strieľania), 29. Lenár - 29. Cebák, 43. Sibert.