Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šláger v Michalovciach, Iuventa hostí lídra

Sportnet|Publikované 4. nov 2005 o 23:00

Michalovce - Šlágrom najbližšieho kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) bude dnes o 18.00 hod. súboj tretích Michaloviec s vedúcou

Banskou Bystricou. Dôležitosť tohto stretnutia si uvedomuje aj pivotka domácej Iuventy Lívia Kalaninová, ktorá patrí medzi najvýraznejšie opory kádra trénera Dušana Daniša.

Banská Bystrica v tejto sezóne ešte nenašla premožiteľa a po veľkých letných zmenách na všetkých frontoch vedie celok spod Urpína prekvapujúco tabuľku WHIL. "Pre mňa to až také nezvyčajné nie, veď v Banskej Bystrici vždy robili kvalitnú hádzanú. Pred sezónou káder vhodne doplnili a navyše získali kvalitného trénera. Štefan Kelemen dokázal družstvo vhodne skĺbiť, našiel mu správny herný systém a výsledok sa priebežne ukazuje. Je to silný kolektív a nie náhodou je na prvom mieste," konštatovala Lívia Kalaninová, ktorá je presvedčená, že práve dnes nastal správny čas poraziť celok zo špice tabuľky. Výhodou Iuventy je aj výhoda domáceho prostredia, takže si Zemplínčanky právom trúfajú na plný bodový zisk.

Lívia Kalaninová sa do kolotoča vrcholovej vrátila po ročnej odmlke. Minulú sezónu vynechala kvôli materským povinnostiam, a tak aj preto bol návrat medzi sedmičky ťažké. "Na začiatku to bolo naozaj nepríjemné, ale pôvodne som predpokladala, že to bude ešte ťažšie. Chvíľu mi trvalo, kým som sa dostala do tempa, sprvoti som mala kvôli dcérke Nine menšie úľavy, ale už je to v poriadku. Mojou motiváciou je, aby som sama sebe dokázala, že na to mám a že si dokážem zastať miesto na ihrisku," doplnila L. Kalaninová, ktorá sa prakticky dostala do základnej zostavy. To je na jednej strane chvályhodné, na druhej núti k zamysleniu. Cíti vôbec konkurenciu? Tvrdí, že áno, aj keď zo strany všetkých mladších spoluhráčok by privítala väčšiu snahu po neustálom zlepšovaní sa.

Zaujímavé je, že Lívia Kalaninová je vyštudovaná trénerka, a tak je pochopiteľné, že vedomosti zo štúdia využila aj pri vlastnom hádzanárskom comebacku. "Zišlo sa mi to nepopieram, ale veľa zohrali vlastné dlhoročné skúsenosti z hádzanej. Nič som však nedostala zadarmo, všetko som si poctivo oddrela. Bola to cenná skúsenosť a pre mňa veľmi poučná. Na mnohé veci sa dnes už pozerám ináč a aj preto mi vadí, keď niekto na ihrisku i mimo neho viac rozpráva, ako koná," trefne poznamenala na záver.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.