Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šláger sa skončil jednoznačne pre lídra pelotónu

Sportnet|Publikované 6. okt 2002 o 22:00

V uplynulých stretnutiach 11. kola najvyššej regionálnej futbalovej súťaže nebola núdza o zaujímavé okamihy. Pozornosť sa sústredila do Trebišova,

kde líder hostil Svidník a s rivalom si v šlágri poradil jednoznačne. Na druhom mieste figurujú po hladkom domácom víťazstve nad Lokomotívou Košice Vranovčania. Rozdielom triedy si s Ďurkovom poradili i Michalovčania. Solídnu úrodu gólov videli diváci pod Tatrami v súboji Popradu so St. Ľubovňou. Jediné víťazstvo hostí zaznamenal Prešov B na ihrisku v Stropkove. Program ďalšieho kola: Lok. Košice Svit, Turňa - V. Kapušany, St. Ľubovňa - Lipany, Bardejov - Poprad, Ďurkov - Sobrance, Svidník - Michalovce, Prešov B - Trebišov, Vranov - Stropkov.

V. Kapušany - Svit 2:1 (2:0)

V. Kapušany - Od úvodu stretnutia mali viac z hry hostitelia a už v 4. min. vystrašil Gajdoščík gólmana Svitu. V 10. min. Lizákova strela z 25 m tesne nad. Prvý gól padol v 12. min., keď Lizákov center spracoval Gajdoščík a z 11 metrov nedal šancu Marušákovi. V 16. min. po rohovom kope Gajdoščíka Demes hlavou zvýšil na 2:0. Hostia prvýkrát ohrozili domáci bránu v 20. min., keď Gajanova strela išla vedľa. V ďalšom priebehu prevzali hostia iniciatívu, ale strely B. Maličkého, Kubesu, Saba a M. Maličkého len strašili Hrabčáka. Potom ožili energetici a začali zamestnávať obranu Svitu. V 27. min. mieril Gajdoščík tesne vedľa, v 37. min. center Terebessyho hlavou zakončoval Jáger, ale obranca odvrátil na roh. Posledné slovo v prvom polčase mali hostia, keď v 42. min. Kubesova strela sa odrazila od brvna. V druhom polčase hostia spod Tatier mali prevahu aj šance, ale znížili až v nadstavenom čase. Hostia mali smolu, keď striedali do žrde a brvna a čo išlo medzi žrde, pochytal alebo vyrazil Hrabčák. Celý druhý polčas domáce mužstvo hralo veľmi rozhárane. V tejto fáze hry boli lepším mužstvom hostia, ale sami sa porazili, keď ich najväčšia slabosť je premieňanie gólových šancí.

Góly: 12. Gajdoščík, 16. Demes - 90. M. Maličký. ŽK: Terebessy, Ovák - M. Maličký, Gajan. Pred 300 divákmi rozhodoval Firkaľ. V. KAPUŠANY: Hrabčák - Terebessy, Ovák, Melník, Lizák - T. Nagy (82. Hornyak), A. Nagy, Gajdoščík (86. Fintor), Jáger (60. Kornecký) - Varga, Demes. SVIT: Marušák - Kapráľ, B. Maličký, Palušák (46. Guziar), Kubesa - M. Maličký, Gajan, Sabo, Koch - Oprondek, Kuruc (74. Krišanda).

J. BELAN

Lipany - Turňa 2:2 (1:1)

Lipany - V zápase iba priemernej úrovne vyšiel úvod lepšie hosťujúcemu mužstvu, keď sa ujalo vedenia v 10. min. po strele Hiščáka z 25 m. Domáce mužstvo to však nedeprimovalo. Vyrovnať sa mu podarilo v 25. min. po hlavičke Jacka. V 50. min. brankár Rebej vytlačil trestný kop Štofana nad brvno bránky. Ten istý hráč vystrelil v 40. min., no lopta tesne minula ľavý horný roh. V druhom polčase domáce mužstvo malo viac z hry. V 50. min. z dobrej pozície vystrelil Angelovič nad , v 53. min. Liščinský zo 7 m vystrelil no brankár Rebej vyrazil loptu na roh. V 70. min. sa ocitol sám pred brankárom Križalkovičom Rusinko, no šancu nevyužil. Potvrdilo sa pravidlo nedáš - dostaneš, keď v 75. min. domáci Angelovič zvýšil na 2:1. Keď sa už zdalo, že je o výsledku rozhodnuté, vystrelil v 88. min. Rusinko z 30 m a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti.

Góly: 25. Jacko, 75. Angelovič - 10. Hiščak, 88. Rusinko. ŽK: Angelovič - Rebej, Sabo, Danko. Rozhodoval Weiss pred 600 divákmi.LIPANY: Križalkovič - Molčan, Andraščík, Štofan, Verbovský - Šot, Liščinský, Guzi, Jacko - Džumurat (55. Príhoda), Angelovič. TURŇA: Rebej - Szabo, Hiščak, Herceg (80. Ondernický), Tóth - Erdélyi, Danko, Szilágyi, Korínek - Aboši (80. Vježny), Rusinko.

P. ŠUHAJ

Sobrance - Bardejov 1:0 (1:0)

Sobrance - V prvom polčase mali domáci viac z hry. Vypracovali si aj niekoľko gólových možností. Tú prvú mal v 5. min. Černega, ale jeho hlavičku brankár chytil. O tri minúty vystrelil Horvát asi z 8 metrov, ale brankár Pillár jeho strelu vyrazil. Potom ešte svoje driblérske schopnosti predviedol Gaži, keď sa v 16-tke zbavil troch hráčov, ale už sa s loptou dostal do uhla. Za zmienku stojí ešte strela, ktorú vyslal Soták. Gólu sa dočkali domáci v 44. min., keď oblúčikom našiel Soták v 16-tke Černegu, ten sa zbavil dvoch hráčov a prekonal hosťujúceho brankára. Hostia bránu ohrozili vážnejšie len raz, keď strelu Kočiša brankár vyrazil. V druhom polčase hostia viditeľne pridali. V 52. min. bol vo výhodnej pozícii Novák, ale vystrelil vedľa. V 68. min. z hranice 16-tky vystrelil Adamišin, ale brankár nohami reflexívne vyrazil. Z domácich ešte strieľali Roško a Soták, ale mimo. V 83. min. mohol Černega zvýšiť vedenie , ale prestrelil.

Gól: 44. Černega. ŽK: Jakuboc - Novák. Pred 650 divákmi rozhodoval Legyel. SOBRANCE: Poľacký - Košuda, Mikula, Danko (55. Škirda), Gaži - Soták (82. Firda), Jakuboc, Horvát, Roško - Gircha, Černega. BARDEJOV: Pillár - Koscelník, Kukulský, Bodik, Čekan - Hoclár, Vaško, M. Novák (75. Pizúr), Jacečko (78. Gutek) - Kočiš, Adamišin.

M. PROKOP

Michalovce - Ďurkov 3:0 (1:0)

Michalovce - Futbalisti nováčika zaskočili favorizovaných domácich aktívnou hrou a ako prví sa dostali aj do šancí. Najprv slabo vystrelil Matej, neskôr sa ocitol sám pred Belanom Dulovič, ale brankár sa vyznamenal. Michalovčania odpovedali po polhodine hry slabou hlavičkou Galla.Onedlho sa odhodlal k dlhému sólu Gašpar, výborný Belan však jeho strelu chytil. Diváci sa dočkali prvého gólu v 34. minúte, Capík nádherne uvoľnil Uhľara, ten z prvej posunul na Galla, ktorý strelou zblízka otvoril skóre. O päť minút mali výbornú možnosť aj hostia, ale brankár Zemplína po strelách Mižáka opäť svoj tím podržal. Po prestávke začali aktívnejšie domáci, ale strely Galla a Bačíka nemali správny smer, Capíkova do šibenice však už áno, no Demko robinzonádou zabránil istému gólu. Hostia cítili šancu na vyrovnanie, ale ich snaha končila zväčša pred pokutovým územím Zemplína. Definitívnym vykúpením bol pre Michalovčanov moment z 82. minúty, keď po nacvičenom signále Capík nekompromisnou bombou pod brvno zvýšil na 2:0. Najlepší hráč na ihrisku Milan Capík bol aj pri treťom góle, jemným centrom našiel Bačíka, ktorý na dvakrát stanovil gólový účet stretnutia.

Góly: 34. Gallo, 82. Capík, 90. Bačík. ŽK: Slicho, Capík, Gabák KőverPred 800 divákmi rozhodoval Jenčura. MICHALOVCE: Belan Vasiľ, Gabák, Adam Uhľar, Slicho (87. Kiršner), Capík, Ivan, Pavlulik (68. Devečka) Bačík, Gallo. ĎURKOV: Demko Bačo (83. Pasternák), Siksa, Jurko Dulovič, Mižák, Kőver, Senjuž, Sepeši Gašpar, Matej

J. ČÚRNY

Poprad - St. Ľubovňa 4:2 (2:1)

Poprad - Podtatranské derby prinieslo gólové hody s prebudením hostiteľského kolektívu. Po opatrnej desaťminútovke získali územnú prevahu hostia, ale v koncovke boli neškodní. Domáci sa začali postupne nesmelo prebúdzať. V 23. min. sa vo výbornej príležitosti ocitol Čečot, ale mieril iba do gólmana. Po tomto okamihu domáci pridali na dôraze a v 32. min. po kombinačnej akcii Pitoňák st. s Čečotom otvorili skóre zápasu. V 41. min. po rýchlom úniku Kobolku tvrdou strelou Čečota získali Popradčania dvojgólový náskok. V 43. min. potrestal Slivoš strelou z hranice 16-tky hrúbku v hostiteľov.Po zmene strán mali domáci raketový nástup. V 50. min. si opäť poistili náskok gólom Tkáča. Napriek nepriaznivému skóre favorizovaní hostia bojovali. V 58. min. po hrubej chybe v defenzíve znížil opäť Plichta na rozdiel gólu. Posledné slovo patrilo predsa len domácim. V 73. min. vyzvŕtal najlepší hráč domácich Kobolka obranu hostí, načasoval prihrávku Pitoňákovi st., ktorý uzavrel na 4:2.

Góly: 32. a 41. Čečot, 50. Tkáč, 74. Pitoňák st. - 43. Slivoš, 58. Plichta. ŽK: Polakovič . Pred 450 divákmi rozhodoval Čiták. POPRAD: Justh - Polakovič, Pitoňák ml., Kovalčík, Šimšaj - Tkáč, Kšenzakovič, Kobolka (89. Renner), Pitoňák st. - Žifčák, Čečot. ST. ĽUBOVŇA: Feke - J. Pavlišin, Lörinc, Jarabinský, Rybovič - Kalafut (70. Kolcun), Novotný, R. Pavlišin, Kupec (46. Sikorjak) - Slivoš, Plichta.

M. DIC

Vranov - Lok. Košice 5:0 (3:0)

Vranov - Už v 10. min. Hajdúch otvoril skóre. Vzápätí mohol Palenčík zvýšiť, no Šurín napravil svoje zaváhanie. Postupne Lokomotíva začala hrať viac kombinačne.V 22. min. Pačinda vo výhodnej pozícii mieril vedľa a po polhodine hry Wantruba vari z 5 krokov prestrelil. Potom zapli Vranovčania a v 33. min. Bumbera prestrelil múr, ale i Šurína. Domáci predviedli niekoľko akcií, no presadil sa až Bumbera v 41. min., keď zvýšil na 3:0. Aj po obrátke sa hral obojstranne útočný futbal. Spočiatku pohrozili železničiari Lelákom. Domáci gólman sa vyznamenal aj pri nájazde Wantrubu, na druhej strane v podobnej situácii sa nepresadil Komár. Vylepšiť streleckú bilanciu mohol Bumbera, jeho strela o vlások minula cieľ, rovnako aj delovka Palenčíka. O streľbu sa pokúšali aj hostia, Račák nastrelil žrď, Lelákovu šancu zneškodnil Suchý a Bérešova strela šla vedľa. Košičania zahodili aj pokutový kop za ruku Vožného, Suchý mal pevnejšie nervy ako strelec Marhevka. Vzápätí Bumbera nachytal na hruškách Šurína a zvŕšil hattrick. Aj záver patril Vranovčanom, najprv Kubalík namieril do žrde, v 90. min. však Hajdúch pridal piaty úspech.

Góly: 10. a 90. Hajdúch, 33., 41. a 74. Bumbera. ŽK: Jenčko, Hajdúch, Ivanič - Šurín, Lelák, Polomský, Sedlák, Koper. Pred 380 divákmi rozhodoval Kožuško. BUKOCEL ŠPORT: Suchý - Petro (46. Mondík), Oslovič, Kubalík - Komár (66. Matta), Jenčko, Hajdúch, Chmura - Palenčík, Bumbera, Vožný (77. Ivanič). LOKOMOTÍVA: Šurín - Béreš, Polomský (81. Tomusko), Koper, Marhevka - Pillár, Lelák, Jakab (25. Sedlák), Račák (85. Pilník) - Wantruba, Pačinda.

Ľ. KOVAĽ

Trebišov - Svidník 3:0 (1:0)

Trebišov - V šlágri kola, v ktorom nastúpil prvý proti druhému, chceli Trebišovčania zvýšiť svoj náskok na čele. Od úvodných minút zatlačili súpera, ale proti dobre organizovanej obrane sa takmer celý prvý polčas nedokázali presadiť. Prvú gólovú šancu mali Svidníčania v 23. min., keď Harakaľ zblízka hlavou netrafil. Hostia postupne hru vyrovnali a na polovici Trebišova boli stále nebezpečnejší. Keď sa už zdalo, že sa diváci v prvom polčase gólu nedočkajú, hostia zazmätkovali a Frajkor zblízka otvoril skóre. Aj druhý polčas mali favorizovaní Trebišovčania prevahu. V 60. min. zachraňoval len so šťastím brankár Hvozda po strele Voroňáka a následne zo skrumáže ho prekonal Vajda. V 69. min. mohol znížiť Harakaľ, ale jeho delovka z 20 m skončila na brvne Falatovičovej brány. Čo nevyšlo jemu, vyšlo domácemu Voroňákovi v 71. min., ktorého prudká strela z hranice 16-tky skončila po tretíkrát v sieti Svidníka.

Góly: 44. Frajkor, 61. Vajda, 71. Voroňák. ŽK: Jurč, Macko. Pred 500 divákmi rozhodoval Mano. TREBIŠOV: Falatovič - Dorovčák, Černej, Timko, Borčik - Juhás (70. Sobota), Capko, Vajda - Demjan, Voroňák (80. Jenei), Frajkor (76. Tomko). SVIDNÍK: Hvozda - Macko, Vyravec, Piršč, Jurč - Kupec, Marek Bučko (80. Bochin), Harakaľ, Paňko - Kizák, Miroslav Bučko (64. Tkáč).

J. OSTROŽOVIČ

Stropkov - Prešov B 0:1 (0:1)

Stropkov - Hostia začali nebojácne a aktívnym napádaním dostávali domácich do úzkych. Tí hrali pomaly, bez pohybu.Mladí Prešovčania sa už v 5. min. ujali vedenia, keď ich akciu strelou k žrdi zakončil Hatok. Z domácich príležitosti mal Vasiliak, ale jeho prvú strelu brankár hostí vyrazil na rohový kop a pozorný bol aj pri ďalšej jeho príležitosti. V úvode druhej časti hry trafil Očipka z priameho kopu brvno Štefanovičovej brány a strela Gonosa skončila v náručí hosťujúceho brankára. Po hodine hry mal dve príležitosti na vyrovnanie Andrejko, ale najprv z otočky mieril iba do stredu brány a po samostatnom nájazde prešovskú svätyňu prestrelil. Dobrú príležitosť mal aj striedajúci Čepa, ale z päťky mieril vedľa.

Gól: 5. Hatok. ŽK: Vasiliak - Slanina, Durkáč. Pred 200 divákmi rozhodoval Zupka. STROPKOV: Bujdoš - Homoľa, Tabiš, Dovičák, Polivka - Gonos, Kupec, Andrejko (75. Vatraľ), Vasiliak - Očipka (79. Michal Pán), Vachaľ (65. Čepa). PREŠOV: Štefanovič - Kovalík, Slanina, Vasiľ, Durkáč - Majer (90. Kiš), J. Kakaščík, D. Kakaščík (46. Stieber), Lukáč - Hatok, Porochnavý (88. Hermanovský).