Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Šláger pre ofenzívne ladený Poprad

Sportnet|Publikované 14. okt 2007 o 22:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skZápasom kola tretej ligy bol sobotňajší súboj Popradu s Lokomotívou Košice. Lepšie ho zvládli domáci

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Zápasom kola tretej ligy bol sobotňajší súboj Popradu s Lokomotívou Košice. Lepšie ho zvládli domáci (2:0), ktorí sa predstavili pred svojimi divákmi po prvýkrát s novým trénerom Ondrejom Kavkom.

POPRAD. Duel sa hral za nepríjemného veterného počasia a za veľkej zimy. S poveternostnými podmienkami sa lepšie vysporiadali hostitelia, ktorí na ihrisku pôsobili futbalovejším dojmom, čo potvrdil aj tréner hostí Peter Fecko.

Domáci boli futbalovejší

"Keď fúka tak silný vietor ako v tomto zápase, nikdy z toho nemôže byť dobrý futbal. Odohrali sme priemerný zápas, čo je málo, keď sa hrá o špicu tabuľky. Ostali sme v šedom priemere a nemali sme nárok získať nejaké body, lebo stretnutie nám nevyšlo. Domáci si víťazstvo zaslúžili, boli futbalovejší, vedeli si prihrať, my sme sa v tom trápili a nebolo tam ani kvalitné zakončenie. Hrali sme s vetrom a až v závere sme vystrelili na bránu. Zrejme sa súper lepšie prispôsobil poveternostným podmienkam. Ak chce naše mužstvo niečo uhrať s kvalitným protivníkom, hráči musia podať kvalitné výkony. Nehovorím, že by nechceli, lebo snaha tam bola, ale to je málo, lebo to chce aj kvalitu a tá nám v tomto súboji určite chýbala," konštatoval kouč košickej Lokomotívy.

Sovičov gól potešil

Prvý gól Popradčanov zaznamenal peknou technickou strelou Miroslav Sovič. "Loky je mužstvo, ktoré takisto ako my, bojuje o postup, takže to bolo pre oba celky dôležité stretnutie. Sú to šesťbodové zápasy a je dobré, že sme ho vyhrali," uviedol skúsený hráč, ktorý v strede jesennej časti laboroval so zranením. "Dúfam, že to už bude v poriadku, nie som už najmladší, takže tie zranenia sú už častejšie. Som rád, že mi to tam padlo, lopta mi sadla presne ako som chcel. Aj keď počasie nebolo ideálne, Lokomotíva hrala iba to, čo sme jej dovolili. Na našej strane bola väčšia kvalita a preto sme zaslúžene vyhrali," naznačil M. Sovič. Pre Poprad to bol druhý zápas pod vedením nového trénera. Cítiť v hernom prejave nejaké zmeny? "Ťažko povedať, každá zmena prinesie pre niektorých hráčov novú motiváciu. Hlavné je, že vyhrávame a nezáleží na tom, pod vedením ktorého trénera. Prvoradé je dostať popradský futbal tam, kde patrí, niekde vyššie," dodal M. Sovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.