Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

ŠLÁGER / Majú šancu zimovať na prvom mieste, veľkú vedu z toho však nerobia

Sportnet|Publikované 8. nov 2006 o 00:00

Sobrance - Štvrtá futbalová liga Juh mala počas víkendu na programe stretnutia pätnásteho kola a v rámci neho šláger medzi vedúcim Vyšným Opátskym a

druhými Sobrancami. Prvý celok súťaže na východe Zemplína neuspel a po prehre 0:2 si pripísal už štvrtú prehru v sezóne. "Zvlášť v prvom polčase sme hrali dobre. Strelili sme dva góly, vďaka čomu sme získali potrebný náskok, ktorý sme po prestávke viac-menej kontrolovali. Na rozdiel od predchádzajúceho domáceho stretnutia s Lastomírom, ktorý skončil divokým výsledkom 5:3, sme hrali rozumnejšie. Víťazstvo nás, samozrejme, teší, ale veľkú vedu z neho nerobíme, prezradil kormidelník Sobraniec Eduard Kniežo, ktorého radosť z plného bodového zisku kalí červená karta pre útočníka Mariána Škirdu. Tento hráč zaznamenal gól do siete Vyšného Opátskeho, vďaka čomu sa vyšvihol na čelo tabuľky kanonierov štvrtej ligy Juh, no tri minúty pred koncom videl druhú žltú kartu... "Bolo to absolútne zbytočné, veď bolo krátko pred koncom. Išlo o neúmyselnú ruku, ktorá mu nešťastne vystrelila za loptou. Rozhodca to posúdil správne, ale nás jeho strata veľmi mrzí. Smutný je aj samotný hráč, pretože bude musieť nedobrovoľne odpočívať, doplnil.

Počas nasledujúceho víkendu sú na programe predohrávané stretnutia šestnásteho kola, čím mužstvá načnú už odvetnú časť súťaže. Rozdiel medzi prvým Vyšným Opátskym a druhými Sobrancami je po poslednom kole jednobodový. Sobrance doma privítajú predposlednú Čiernu nad Tisou, Vyšné Opátske cestuje k nepríjemnému nováčikovi do Štítnika. "Pokiaľ narážate na to, že máme šancu dostať sa na vedúcu priečku a potom na nej zimovať, vieme o tom, ale veľkú vážnosť tomu neprikladáme. Byť na prvom mieste po polovici súťaže ešte nič neznamená. Mimochodom, v tabuľke pravdy sme beztak prví, máme deväť plusových bodov, kým Vyšné Opátske iba sedem. Verím, že Čiernu nad Tisou nepodceníme a aj bez potrestaného Škirdu vyhráme, dodal Eduard Kniežo.