Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Šláger jesene pre michalovskú Iuventu

V šlágri doma nezaváhali. Iuventa zdolala český Most o dva góly. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 2. nov 2014 o 23:00

Doma si aj napriek slabšiemu úvodu poradila s Mostom, ktorému pripravila prvú prehru v sezóne.

MICHALOVCE. Hráčky michalovskej Iuventy zvládli náročný domáci duel s Mostom, ktorý bol označovaný aj za šláger celej jesennej časti spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok a zdolali svojho veľkého konkurenta o prvenstvo v tabuľke rozdielom dvoch gólov 21:19 (9:8).

Súperovi tak pripravili prvú porážku v sezóne a sú posledný tím v súťaži, ktorému svieti v kolónke prehier nula.

Pomalší rozbeh

V solídne zaplnenej Chemkostav aréne odštartovali lepšie hosťujúce hráčky, ktoré v deviatej minúte vyhrávali už 6:1. Postupne však Zemplínčanky náskok súpera sťahovali a v úplnom závere prvého polčasu sa prvýkrát dostali do vedenia, ktoré už z rúk nepustili.

„Dievčatá zahrali tak, ako som chcel, hoci na začiatku sa nám nedarilo, ale potom to už bolo podľa mojich predstáv. Máme problémy s útokom, chýbala nám zranená Kucher, keď sa vráti do zostavy a spolu s ňou aj Geričová a Rebičová, tak budeme hrať rýchlejšie a aj tých gólov budeme dávať viac,“ poznamenal kormidelník Iuventy Borys Petrovskyj.

Výborná Gubiková

Ukrajinský lodivod na margo slabšieho začiatku svojho družstva uviedol: „To je hádzaná. Každý chce vyhrať, každý urobí chyby. V hádzanej sa zvyčajne rozhoduje o výsledku v záverečných desiatich minútach, kto vtedy hrá lepšie, ten aj vyhrá.“

Ako sa ukázalo, rozhodujúcou pasážou stretnutia bol 21-minútový úsek (od 18. do 39. minúty), počas ktorého DHK Baník nedokázal ani raz prekonať skvele chytajúcu brankárku Luciu Gubikovú.

„Lucka zachytala výborne, ona pomohla dievčatám, ale aj ony jej, pretože v obrane hrali veľmi dobre,“ doplnil B. Petrovskyj. Jeho zverenky sú po sobotňajšom súboji opäť na čele interligy a najbližší duel odohrajú v piatok na ihrisku bratislavského ŠKP.

Štatistika

Michalovce - Most 21:19 (9:8)

Pokutové hody: 4/3 - 6/5, vylúčené: 2:1, ČK: 60. Bačíková (Michalovce). Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 1 100 divákov.

Iuventa: Gubiková, Zykovová, Krebsová - M. Holešová, Szöllösiová, R. Vargová, Habánková 1, Horňáková 2, Nagyová, Hruščáková 3, Wollingerová, Krasková 2, Bačíková 1, Trehubovová 9/3, Levčenková 3.