Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šláger jari: Rezerva Popradu Hrabušice zdolala

Šláger jari pre domácich. Poprad B zdolal Hrabušice 2:0. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 23. máj 2016 o 22:00

Boj o postup v piatej lige Podtatranskej sa dramatizuje.

V šlágri jari vyhral domáci Poprad B nad lídrom z Hrabušíc 2:0 a tri kolá pred koncom súťaže stiahol náskok súpera na čele tabuľky na rozdiel dvoch bodov.

POPRAD-VEĽKÁ. Pred početnou diváckou kulisou to bol od začiatku vysoko takticky vedený súboj, v ktorom išlo obom tímom o veľa. Hostia sa zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu a táto taktika im dlho vychádzala.

Keď v 65. minúte nepremenil domáci Marko Lukáč pokutový kop, zdalo sa, že spokojnejší budú po zápase hostia.

Záverečná desaťminútovka však domácim vyšla. V 81. minúte otvoril skóre Lukáš Bednarčík a v záverečných sekundách prikrášlil výsledok po parádnej individuálnej akcii Pavol Rams.

„Hrabušice boli zatiahnuté v hlbokom bloku, čo nám robilo problém. Nedarilo sa nám tak ako sme si predstavovali. Súper bol takticky disponovaný, s dobrým, skúseným trénerom, ktorý trénoval aj vyššie súťaže. Ťažko sme sa presadzovali, v ofenzíve to nebolo z našej strany dobré. Stále bojujeme o postup, no nemáme to vo svojich rukách. Musíme dúfať v zakopnutie súpera,“ povedal hrajúci tréner FK Poprad B Milan Ondruš.

Hosťom sa zranil dôležitý hráč

Hostia dlho siahali v Poprade na cenný bod, no nakoniec vyšli naprázdno. Tešiť ich môže aspoň to, že vzájomné zápasy hovoria v ich prospech, keďže v Hrabušiciach vyhrali na jeseň 4:1.

„Vo väčšom množstve sme zaplnili svoju polovicu ihriska, aby to Poprad nemal také jednoduché. Držanie lopty mali síce domáci, no my sme sa dobre presúvali a vykrývali priestor. Chceli sme bodovať, škoda, že to nevyšlo, no herne sme nesklamali. V 10. minúte sa nám zranil veľmi dôležitý hráč Ján Jozefčák a museli sme na to reagovať. Máme však úzky káder. Rozhodla naša chyba pri prvom góle, keď sme dovolili domácim odcentrovať loptu a následne sme inkasovali. Máme pred sebou ešte tri zápasy a stále sme na prvom mieste tabuľky,“ skonštatoval tréner TJ Štart Hrabušice Pavol Kubičko.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.