Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Šláger dvoch záujemcov o postup sa vydaril hosťom

Sportnet|Publikované 25. aug 2008 o 00:00

Až v 5. kole doterajší líder Partizán Bardejov stratil tri body a v kolónke inkasovaných gólov si zapísal prvé tri zásahy. Bodva Moldava s jednou

prehrou sa predstavila v lepšom svetle a počas celého priebehu nenechala nikoho na pochybách, kto bol v tomto stretnutí lepší.

BARDEJOV. Pred peknou návštevou to bol prvý dôležitý súboj o čelo tabuľky, keď obe mužstvá by chceli postúpiť.

Rýchly gól ich zaskočil

Po stretnutí sme sa snažili získať názory, ktoré by dokreslili dôvody tohto pre domácich nečakaného výsledku. Tréner Jozef Kukulský už pred týždňom zvýraznil, že všetko bude záležať od tvorivej hry stredovej formácie: "Mladé mužstvo dostalo rýchlo gól a to nás ubilo, prestali sme si veriť. Súperovi sme nechali priestor. Aj keď naše šance prišli najmä v druhom polčase, hostia ukázali svoju kvalitu a to, čo sa im naskytlo využili. Bolo vidieť hráčku zrelosť v strede poľa, kde ich záloha pracovala na vyššom stupni. Hrali toľko, koľko potrebovali. Naši si neverili a tak im lopty odskakovali. Napriek tomu sa mali viac pobiť o výsledok. Mali viac bojovať a dať zo seba. Škoda, že sme mali Moldavu v týždni, kedy sú tri zápasy. Stratila sa nám kondícia. Sezóna sa ešte len rozbieha, ideme ďalej. Ešte nie je nikde napísané, že postúpia. Celá záloha nám hrala slabo, útok bol tiež nulový. Takí hráči ako Kuhajdík a Kundra keď nezahrajú, vyhrať nemôžeme. Ich slabý výkon rozhodol. Mali zabrať. Keď to neurobia starší, mladí ťažko pomôžu."

Čaká ich veľa podobných stretnutí

Skúsený kormidelník Moldavy Gejza Farkaš očakáva, že sezóna bude veľmi zaujímavá: "Vedeli sme, že môžeme veľa stratiť, ale aj získať. Žiadal som hráčov, aby sa pripravili poctivo. Výsledok nás potešil aj povzbudil. Hrali sme disciplinovane v defenzíve, veľmi dobre. Nie je to náhoda, že sme z piatich kôl v štyroch neinkasovali. Medzihra by mohla byť trošku lepšia a skúsime na nej popracovať. Aj keby sme tento zápas prehrali, išli by sme poctivo ďalej. Vo všetkých radoch máme skúsených hráčov. Jurko, Majoroš, Urban, Kováč, Májný, niečo už odskákali. Domácich sme sa obávali, lebo ešte nedostali gól. V útoku však neboli dôrazní, čo ma prekvapilo. Hrozili nám zo štandardiek a rohových kopov. Majú dobré mužstvo a myslím si, že sa budeme dlho naťahovať. Je ešte veľa zápasov a bude veľa prekvapujúcich výsledkov. My sme vyhrali jeden dôležitý zápas, no dobre hrá Krásna, V. Tatry, aj Barca vie vyhrávať a aj Giraltovce. Sabinov má tiež dobré mužstvo. Zápasy sú veľmi dobré a stúpla úroveň ligy tým, že do mužstiev prišli skúsení hráči."

(šč)

Súvisiace články