Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Slabiny mu dva roky znepríjemňovali život,už na to nemyslí,nevie sa dočkať, že si konečne zahrá

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Poprad - Včera predpoludním sa príchod Rudolfa Verčíka (na snímke v bielom) pod Tatry stal skutočnosťou. Tento 26-ročný útočník Slovana Bratislava

podpísal s ŠKP ročnú zmluvu a absolvoval už aj prvý tréning s popradským kolektívom. "Prestup zo Slovana neprichádzal do úvahy, aktuálne bolo iba hosťovanie" stroho konštatoval hokejista, ktorý v posledných dvoch rokoch absentoval na extraligovej scéne pre zdravotné problémy a privítal preto možnosť zahrať si po tejto pauze v inom kolektíve.

Rokovania s predstaviteľmi ŠKP podľa jeho slov boli bleskové. Koncom minulého týždňa sa ozvali Popradčania jeho manažérovi, v piatok sa už obe strany dohodli na podmienkach. "Mne skončila koncom augusta trojročná zmluva v Slovane, bol som voľným hráčom. Oslovili ma východniari a som rád, že si budem môcť tu zahrať." S úmyslom angažovať Verčíka koketoval ešte jeden klub, ktorý Rudo nechcel špecifikovať, ale policajti mali všetky tromfy v rukách a nenechali si ujsť príležitosť získať kvalitného borca. Po patáliách so slabinami (absolvoval tri operácie) sa tento hokejista zapojil v apríli do letnej prípravy pri Dunaji. Zvládol ju bez problémov a v plnom rozsahu. "Chvalabohu je všetko v poriadku a neviem sa dočkať, že si konečne zahrám. Predošlé obdobie nebolo pre mňa vôbec príjemné. Už je to však za mnou a nerád sa k tomu vraciam." Inak, Verčík počas problémových mesiacov sa udržoval v kondícii len pomocou stacionárneho bicykla, na ľad sa dostal len zriedkavo. Slabiny ho trápili už predtým a potom starosti vyvrcholili tak, že musel ísť pod skalpel.

Východ nie je pre tohto borca neznámy, v sezóne 1997/98 obliekal dres Spišskej Novej Vsi. "Bola to pre mňa cenná skúsenosť, krok vpred. Zahral som si do sýtosti, bola tam skvelá partia. Mám na to obdobie pekné spomienky." Mali záujem o vaše služby aj Spišiaci? "Nekomentujem." Zatiaľ R. Verčík nemá ani potuchy, s kým bude v Poprade hrať v útočnom trojzáprahu. "Som v pohode, nepociťujem dvojročný výpadok. Dnes máme na programe prípravný duel, uvidím, kam ma tréner postaví." Paradoxne oddávna bola medzi Slovanom a Popradom značná rivalita. Teraz nová tvár v ŠKP prechádza na druhú stranu barikády. "Tieto zápasy mali vždy špeciálny náboj, iskru. Momentálne som však už pod Tatrami a mojím zámerom je odovzdať čo najviac pre tento kolektív."

Rudo mal pred príchodom na východ dosť informácií o dianí v ŠKP a tie ho utvrdili v názore, že robí dobre. "Káder je pokope, zostala väčšina hokejistov. Vyzerá to tak, že kvalitatívne by malo byť všetko na úrovni. Pravdaže, debatoval som o mojom úmysle s niektorými chlapcami, čo sú v Slovane a predtým hájili farby Popradu. Povedali mi, že je to klub na úrovni a dali mi zelenú k tomu, aby som sa sem premiestnil."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.