Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Slabinou Kings je obrana

Sportnet|21. okt 2003 o 00:00

Hranica medzi perfekcionizmom a dobrým výkonom je veľmi tenká. Presvedčiť sa o tom mohli hráči Los Angeles Kings. Necelých sedem minút delilo kalifornský tím od vynikajúceho vstupu do sezóny – 5 výhier, 0 prehier. Napriek excelentnému hernému prejavu ...

Hranica medzi perfekcionizmom a dobrým výkonom je veľmi tenká. Presvedčiť sa o tom mohli hráči Los Angeles Kings. Necelých sedem minút delilo kalifornský tím od vynikajúceho vstupu do sezóny – 5 výhier, 0 prehier. Napriek excelentnému hernému prejavu vo väčšine z úvodných piatich duelov je bilancia Kings 3 výhry, 2 prehry. Môžu za to zlyhania v samotnom závere zápasov s Detroitom (9. októbra) a s Bostonom (18. októbra).

V úvodnom stretnutí sezóny viedlo Los Angeles nad favorizovaným Detroitom 2:1 ešte 3:45 minúty pred koncom. Potom však tím Andyho Murrayho dvakrát inkasoval a vyšiel bodovo naprázdno. Víťazný gól vsietil iba 1,7 sekundy pred sirénou kapitán domácich Steve Yzerman.

Po výbornom vstupe do sobotňajšieho stretnutia s Bostonom (v úvodnej tretine viedlo LA už 3:0) prišlo opäť zlyhanie. V poslednej časti domáci trikrát inkasovali, pričom rozhodujúce góly, vyrovnávajúci a víťazný, vsietil Boston v záverečných 180 sekundách. O tom, že Los Angeles na tom bolo v druhej polovici stretnutia veľmi zle, svedčí aj fakt, že posledná strela, pri ktorej musel brankár Bruins Felix Potvin zasahovať, prišla v 29. minúte z hokejky Luca Robitailla.

Kings opäť trápia zranenia

V konečnom dôsledku však bilancia 3:2 nie je až taká hrozivá. Mužstvo, ktoré v uplynulej sezóne lámalo rekordy v počte zranených hráčov, opäť nie je kompletné. Kouč Andy Murray nemôže rátať s centrom Jasonom Allisonom a s krídelníkom Adamom Deadmarshom (obaja otras mozgu). Zranenia trápia aj obrancov Aarona Millera (zlomené zápästie) a Mattiasa Norströma (narazený hrudník). „Od úvodu sezóny nás prenasleduje nešťastie. Pre celé mužstvo to bude náročná skúška. Už teraz sa to prejavuje pri našich oslabeniach. Norström a Miller patria k najlepším defenzívnym obrancom v lige. V útoku by sme veľmi privítali návrat Allisona a Deadmarsha, no Ziggy Pálffy mal výborný úvod sezóny, spolupráca so Stümpelom je úžasná,“ vyjadril sa pre CNN generálny manažér Kings Dave Taylor.

Pri hre v plnom počte i pri presilovkách je mužstvo Los Angeles naozaj len ťažko zdolateľné. Výkony v oslabení však radia tím až na samé dno súťaže. Súperi dokázali využiť z 26 vylúčení Kings osem.

Pálffy je nebezpečný v útoku

Ak je defenzíva slabinou, tak ofenzíva je mimoriadne silnou stránkou Los Angeles. Veterán Luc Robitaille zaznamenal tri góly a na ľade pôsobí veľmi sviežim dojmom. Trent Klatt prišiel v lete z Vancouvru a v mužstve sa už etabloval tromi gólovými zápismi. V produktivite vyčnieva i slovenský obranca Ľubomír Višňovský. V piatich dueloch zaznamenal dva góly a štyri asistencie. Aktuálnym lídrom kanadského bodovania je Žigmund Pálffy. Dočasný kapitán Kings zaznamenal už 10 bodov. Nebezpečný je najmä pri hre v početnej výhode.

„Do útokov sa aktívne zapája viac hráčov, to je veľmi povzbudivé,“ tvrdí Murray. „V minulej sezóne nás šance stáli množstvo síl. Teraz sa vieme lepšie presadiť. Dobré hodnotenia z úvodných zápasov nás, samozrejme, povzbudili, no sme si vedomí, že sme neurobili nič svetoborné,“ dodáva kouč LA.

„Bohužiaľ, so zraneniami spoluhráčov nič nenarobíme. Nie sú k dispozícii a my musíme zápas zvládnuť aj bez nich. Nebude to ľahké, ale verím, že zabojujeme ako tím,“ povedal Pálffy.

V plnej sile by mali byť Kings ku koncu novembra, až do záveru základnej časti by ich výkony mali už iba gradovať. (sb)

Súvisiace články