Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Slabinou Bardejova sú presilovky

Sportnet|Publikované 11. dec 2007 o 00:00

BARDEJOV. Posledné dve stretnutia na domácom ľade zlepšili náladu prvoligových hokejistov HC 46 Bardejov. Po najvyššej výhre nad Detvou zdolali v

predĺžení Ružinov 4:3.

Nevydarená prvá tretina

"Bol to jeden z tých ťažších zápasov a vieme, o čo hráme. Body boli veľmi dôležité," zhrnul tréner Bardejova Igor Liba. Jeho mužstvu sa nevydarila prvá tretina. Dokonca keď Ružinov mal na ľade len troch korčuliarov Staroň slalomom prešiel celú plochu a blafákom prekonal brankára Milého. "Bol to nešťastný úvod, chlapci boli roztrasení a odovzdaní, akoby spali. Raz za uhorský rok sa stane, že pri presilovke o dvoch hráčov dostaneme gól. V ďalšej časti to bol iný náboj, iná iskra, lepšie to vyzeralo." Domáci hráči Barna a Baranok otočili výsledok, no na ľade už korčuľovalo len to najlepšie, čo tréner má k dispozícii.

Slabinou sú presilovky i obrana

"Je to azda náš najväčší problém. Nemáme na to bekov, aby vystrelili. V takých situáciách iné mužstvá postavia pred bránu aj dvoch hráčov, aby clonili brankárovi. Našťastie sa to podarilo Mojdisovi, ktorý vyrovnal na 3:3 strelou od modrej." Ani v tomto stretnutí sa nehralo bez veľkých chýb v obrane a tréner Igor Liba musel v kabíne zvýšiť hlas. "Aby som ich nabudil. No musia aj sami, ako kolektív, vedieť reagovať. Ružinov hral disciplinovane, čakal na chyby. Tretí gól dali po zaváhaní Skaloša."

Do bodky ako v Bratislave

"A s tým istým záverom. Rozhodlo sa po našej chybe 5 minút pred koncom. Náš hráč prekorčuľoval cez brankovisko, Milý to využil na taktický faul na neho a domáci vyrovnali pri našom oslabení. Škoda, lebo prvú tretinu sme hrali špičkovo. V nadstavenom čase, podobne ako u nás, Baláž bol úspešný. Domáci majú dobrých hráčov a poháňalo ich publikum. Veľa dobrých divákov bolo počuť," zhrnul tréner Ružinova Milan Sitár.

Program 26. kola, dnes o 17.30 hod.: Považská Bystrica - Bardejov, Nové Zámky - Prievidza, Piešťany - Trebišov, Trnava - Sp. N. Ves, Senica - Detva, Dolný Kubín - B. Bystrica, Topoľčany - Prešov.

ŠTATISTIKA

Bardejov - Ružinov 4:3 p. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Bardejov: Milý - Pendrák, Skaloš, Baláž, Velček, Fridrich - Mojdis, Jašek, Baranok, Ilavský, Luč - Babura, Bodnár, Barna, Miľovčík, Dvorčák, Velček. Pred 1 670 divákmi rozhodoval Bodák - Paulíny - Pavela.

Súvisiace články