Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Škvrnou trebišovského víťazstva až tri červené karty

Sportnet|Publikované 2. mar 2009 o 23:00

Nad Levočou vyhrali 32:24. Domácu premiéru absolvovala štvorica hráčov.TREBIŠOV. V sobotu podvečer trebišovská športová hala opäť po dlhšom čase

Nad Levočou vyhrali 32:24. Domácu premiéru absolvovala štvorica hráčov.

TREBIŠOV. V sobotu podvečer trebišovská športová hala opäť po dlhšom čase ožila hádzanou. Po zimnej prestávke mali svoje majstrovské stretnutia nielen dorastenci (starší vyhrali nad Michalovcami 27:23 a mladší nad rovnakým súperom 38:18), ale aj muži, ktorí hostili nebezpečnú Levoču.

Mali obavy

Trebišovskí hádzanári nastúpili v sobotu prvýkrát doma nielen po dlhej zimnej prestávke, ale aj troch zápasoch jarnej odvety na ihriskách súperov. "Hostili sme Levoču, teda súpera, ktorý nás v jeseni ako jediný dokázal zdolať a ktorý zároveň ako jediný zatiaľ vyhral na palubovke prvých Topoľčian. Preto sme sa tohto stretnutia mierne obávali. Strach však pominul po opäť skvelom úvode, dostali sme sa do vedenia 10:2, ale snaživý súper aj vinou našich vylúčení dokázal ešte do prestávky znížiť na nepríjemných 16:14. Po prestávke sme sa dokázali vzchopiť, pridali sme a najmä záver zápasu nám vyšiel, čoho dôkazom je aj naše víťazstvo rozdielom ôsmich gólov 32:24," povedal tréner mužstva Milan Majovský.

Tri červené karty

V zápase Trebišova s Levočou udelili rozhodcovia Sabol a Daňo až 17 dvojminútových trestov a navyše aj tri (!) červené karty pre hráčov Trebišova. Ešte v prvom polčase boli diskvalifikovaní Murín a Miženko, po prestávke k nim pribudol aj Vasilenko. "Toto ma najviac mrzí na celom stretnutí, zbytočne sme sa oslabili. Na druhej strane si cením aj to, že napriek týmto trom absenciám sme v závere dokázali vygradovať výkon a zápas doviesť do víťazného konca," doplnil Milan Majovský, ktorý mal k dispozícii až štyroch nových hráčov, brankára Serečuna a trojicu do poľa Miženka, Vikartovského a Meluša. "Brankár Serečun dostal na krátko v závere šancu a nesklamal. Meluš je výborný v obrane a Vikartovský tiež naznačil, že má dostatok skúseností a môže byť prínosom. Miženko k nám prišiel na hosťovanie z Bardejova a veľa toho neukázal, keďže bol pomerne skoro vylúčený," dodal tréner Trebišova, ktorého zverenci majú v najbližšom kole voľno, a potom opäť doma privítajú rezervu Tatrana Prešov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.