Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Skvelý výkon Tatrana priniesol hladké víťazstvo

Sportnet|Publikované 1. okt 2002 o 22:00

Betliar Tatran po minulotýždňovej tesnej prehre 2:3 v Geči privítal v domácom prostredí celok Moldavy. Vzájomný duel týchto súperov v jarnej časti

lanskej sezóny dopadol tesne 2:1 v prospech Betliara. Aj teraz sa chceli domáci vypnúť pred svojimi fanúšikmi k dobrému výkonu a odčiniť stratu bodov spred týždňa. To sa im nakoniec aj podarilo, keď hodnotný výkon podala v drese tatrancov posila z Kunovej Teplice Ďusi Szollős. Veľmi dobre však hrali aj ostatní hráči Betliara a spokojným divákom predviedli jedno zo svojich najlepších štvrtoligových vystúpení. Aj preto, škoda vypustenému závere zápasu, keď Moldavčanomn dovolili skorigovať konečný výsledok.

BETLIAR MOLDAVA 4:2 (1:0)

Góly: 23. Vávra, 61. a 85. Szőllős, 68. Zdechovan resp. 86. Korľ, 89. Takáč. ŽK: 0 Barkácz. D: 150. R: Onofrej.

FK Tatran: Dorkin, R: Greško, Hajduk, Kasper, Damko, Árvay, Ján Gonos, Oravec, Szőllős, Vávra, Zdechovan.

V prvej časti hry mali domáci územnú prevahu, ale okrem jedného gólu viac efektivity ich snaha nepriniesla. Vyše 20 minút sa hralo iba medzi šestnástkami a propagačné strely hosťujúceho Sanislóa a domáceho Oravca obom gólmanom žiadne problémy nenarobili. V 23. minúte otvoril skóre po Szollősovom presnom uvoľnení Vávra, ktorý sa predral obranou a namieril presnej k tyči. Dorkina medzi betliarskymi tyčami vážnejšie neohrozil ani Takáč v 38. minúte. V 40. minúte mohol, zvýšiť Szollős, ale Zdechovanov center poslal z voleja iba do náruče gólmana Nováka. Po zmene strán sa hralo už podľa betliarskych nôt. Domáci vystupňovali tlak a takáto réžia priniesla ďalšie tri góly. V 61. minúte našiel Zdechovanov priamy kop v pokutovom území Vávru, ten hlavou priťukol Szollősovi, ktorý v páde hlavou efektne zakončil. O sedem minút sa skóre menilo znova. Hajdukov strieľaný center poslal Zdechovan hlavou so siete povedľa bezmocného Nováka, ktorý sa mohol iba prizerať. V 85. minúte najprv Vávra vybojoval rohový kop, z ktorého po Zdechovanom rozohraní nabiehajúci všadebol Szollős nekompromisne skóroval. Tatranci vedomí si veľkého náskoku poľavil a v závere celkom zbytočne dva razy inkasoval z kopačiek Korľa a poslednej minúte i z Takáčovej, keď z uhla prekonal domáceho Dorkina.

Tréner Moldavy Alojz Fedor po zápase vyhlásil, že domáci jeho zverencov predčili vo všetkých smeroch a zaslúžene naplno bodovali. "Hlavne v druhom polčase sme dokázali strelecky presadiť. Padli pekné góly, ale našou starou chorobou je nedostatočná koncentrácia do posledného hvizdu. Inak som s výkonom mužstva nadmieru spokojný," povedal na margo duelu kormidelník Tatrana Marian Šlosár.