Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Skvelý vstup slovenského majstra do hádzanárskej Ligy šampiónov

Sportnet|Publikované 11. okt 2004 o 00:00

Tatran Prešov - SG Flensburg - Handewitt 24:24 (15:16)Prešov - Úchvatný hádzanársky zážitok poskytli aktéri prvého zápasu skupiny H Ligy majstrov v

Tatran Prešov - SG Flensburg - Handewitt 24:24 (15:16)

Prešov - Úchvatný hádzanársky zážitok poskytli aktéri prvého zápasu skupiny H Ligy majstrov v prešovskej Tatran handball aréne. Slovenský majster hostil nemeckého šampióna, minuloročného finalistu najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov, tím, v ktorého kádri hrajú reprezentanti ôsmich krajín. Jednoznačný favorit. Výborne pripravení Prešovčania však na zvučné meno súpera vôbec nehľadeli. V zaplnenej hale s ním na všeobecný údiv držali s výnimkou desiatich minút úvodu druhého polčasu krok celý zápas.

Flensburg dal vedúci gól, no tatranci stále doťahovali. Hostia v prvom polčase ani raz domácim výraznejšie neodskočili. Naopak, prešovský celok trikrát zrovnal skóre (8:8, 13:13 a 14:14), pričom hoci možností mal, ani raz neviedol. Že to však bude taká vyrovnaná partia, to nečakali vari ani tí najväčší optimisti. Pravda, s výnimkou desiatich minút po obrátke. Počas nich si Prešovčania "neškrtli" a počas ich bezgólového pôstu šiel Flensburg do vedenia 22:15. Práve vtedy ale domáci "vstali z mŕtvych". Do brány Tatrana prišiel "čarodejník" Bražnik a karta sa začala obracať. Skvelý finiš domácich otriasol i takým sebavedomým tímom akým nemecký majster disponuje. Fantastická divácka kulisa hnala prešovských hádzanárov za reálnou vidinou senzačného úspechu. Päť minú pred koncom R. Tabačko vyrovnal na 23:23, ale najlepší strelec hostí v predposlednej minúte dal ďalší gól. Šance strhnúť vedenie na svoju stranu mali hlavne naši. Neuspeli a tak dráma vrcholila. Hala burácala a vlastného slova takmer nebolo v nej počuť. Tatran handball aréna niečo také ešte nezažila. V posledných sekundách duelu Antl s prehľadom prihral Kukučkovi loptu do vyloženej streleckej pozície. Nasledoval faul a súbežne so záverečným gongom pokutový hod. Tri predošlé s istotou premieňal Antl. Exekútrom posledného hodu zápasu bol však Kukučka. Chladnokrvne napriahol a okolo "ľavého ucha" nedal gólmanovi Flensburgu Beutlerovi šancu zasiahnuť. Úžasné, Tatran Prešov svoju premiéru v Lige majstrov na prvý pokus okorenil ziskom bodu s jedným z najväčších favoritom súťaže.

Pred 1450 divákmi (vypredné) rozhodovali Poladenko a Černega (obaja Rusko). Pokutové hody: 4/4 - 4/2. Vylúčení: 4 - 4. Prešov: Bakša, Bražnik - Marušák, Huňady 1, Urban, Pekár 1, Damitš, Čorej 4, Fuňak, Kravčák, Tumidalský 3, Antl 8/3, Kukučka 3/2, R. Tabačko 4. Flensburg - Handewitt: Holpert, Beutler - Solberg 1, Palmar, Lackovič 2, Runge, Berge, Jensen, Christiansen 4, Klimovec 5, Johannsen, Stryger 6/1, Lijewski 1, Boldsen 2.