Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Skvelý vstup Bátoryho ôsma priečka v SP

Sportnet|Publikované 24. nov 2002 o 23:00

Skvelý vstup do nového ročníka Svetového pohára FIS v behu na lyžiach sa v sobotňajších pretekoch na 10 km voľnou technikou vo švédskej Kirune

podaril slovenskému reprezentantovi Ivanovi Bátorymu. Dlhoročná slovenská bežecká jednotka zabehla ôsmy najrýchlejší čas, pričom za sebou zanechala i víťaza minulého ročníka SP Švéda Pera Elofssona, či druhého Nóra Thomasa Alsgaarda a získala do hodnotenia SP 32 bodov. Druhý Slovák Martin Bajčičák obsadil 58. priečku so stratou takmer poldruhaminúty na víťazného Francúza. Bátory figuroval po úvodnom medzičase na méte 3,3 km na 9. mieste, keď na vedúceho Švéda Andersa Södergrena strácal deväť sekúnd. Na druhom medzičase (7,3 km) bol rodák z Uhorskej Novej Vsi jedenásty, v závere však dokázal zrýchliť a vklinil sa medzi elitnú desiatku. "S úvodnými pretekmi novej sezóny a s dosiahnutým umiestnením som spokojný, hoci sa musím priznať, že som mal určité obavy. Pred týždňom som totiž na kontrolných pretekoch za účasti talianskych a českých bežcov skončil na ôsmej priečke s pomerne veľkou stratou na najrýchlejších a to vo mne pred štartom v Kirune vyvolávalo nervozitu. Dôležité bolo, že som zachytil úvod a od úvodného medzičasu som sa pohyboval okolo desiateho miesta, v závere som ešte dokázal tempo vystupňovať a napokon z toho bola ôsma priečka. Lyže mi išli veľmi dobre, vďaka patrí aj našim servismanom. Cením si, že som dokázal zdolať Čecha Lukáša Bauera, ktorý išiel hneď za mnou, i Elofssona s Alsgaardom. Škoda, že v poslednej zákrute pred cieľom ma trochu vynieslo a predo mňa sa dostal Talian Schwienbacher, ktorý sa niekoľko kilometrov viezol za mnou. Nebyť toho, mohol som skončiť o jednu priečku vyššie, pretože od siedmeho miesta ma delila jediná desatina," povedal Bátory.

V pretekoch žien na 5 km voľne sa na stupeň víťaza postavili až dve pretekárky, Nemka Evi Sachenbacherová a Estónka Kristina Šmigunová. Slovenská reprezentantka Ľubomíra Kalinová skončila ďaleko od bodovanej tridsiatky a obsadila 62. priečku s časom o poldruha minúty horším ako víťazka.

Výsledky - muži - 10 km voľne: 1. Vincent Vittoz (Fr.) 23:59,9, 2. Pietro Piller-Cottrer (Tal.) +6,6, 3. Fulvio Valbusa (Tal.) +9,6... 8. Ivan BÁTORY +23,3, 58. Martin BAJČIČÁK (obaja SR) +1:24,1. Ženy - 5 km voľne: 1. Evi Sachenbacherová (Nem.) a Kristina Šmigunová (Est.),13:39,7, 3. Claudia Künzelová (Nem.) +1,5... 62. Ľubomíra KALINOVÁ (SR) +1:30,9. Preteky mužských štafiet na 4x10 km: 1. Taliansko (Giorgio DiCenta, Fulvio Valbusa, Pietro Piller Cottrer, Cristian Zorzi) 1:35:56,8, 2. Nórsko (Kristen Skjeldal, Anders Aukland, Tor Arne Hetland, Thomas Alsgaard) +0,1, 3. Nemecko (Andreas Schlütter, Axel Teichmann, Tobias Angerer, Rene Sommerfeldt)+2,3. Preteky ženských štafiet na 4x5 km: 1. Nórsko (Anita Moenová, Bente Skariová, Maj Helen Sorkmová a Vibeke Skofterudová) 53:52,9, 2. Nemecko (Manuela Henkelová, Viola Bauerová, Klaudia Künzelová, Evi Sachenbacherová) +45,5, 3. Taliansko (Magda Genuinová, Gabriela Paruzziová, Arianna Follisová, Sabina Valbusová) +57,5.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.