Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Skvelý Duff, Chelsea nemusela ukázať maximum

SITA|14. aug 2003 o 10:37

LONDÝN 14. augusta (SITA) - Ohlasy britských médií po stredajšom zápase 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2003/2004 MŠK Žilina - Chelsea FC (0:2):


www.chelseafc.co.uk (oficiálna internetová stránka klubu): "Skvelí noví hráči a jeden šťastný taliansky tréner. Dážď trištvrte hodiny pred začiatkom zápasu bol skvelou správou pre Chelsea, lebo dovtedy bol trávnik tvrdý ako skala."


Evening Standard: "Duff potešil, Blues na koni. Írsky reprezentant prihral na prvý gól Gudjohnsenovi, zásah Drahna do vlastnej siete zabezpečil Chelsea pohodlný náskok pred odvetou."


The Times: "Sľubné vykročenie Chelsea. Odveta na Stamford Bridge formalitou, fanúšikovia The Blues sa môžu tešiť na žreb prvej fázy Ligy majstrov. Sľubné debuty Johnsona, Veróna a predovšetkým Duffa povzbudili Ranieriho, prvým vážnym testom však bude až nedeľňajší duel s Liverpoolom. Londýnsky tím nepripustil hanbu a môže aspoň najbližšie štyri dni voľne dýchať."


Daily Telegraph: "Chelsea sa bezpečne vyhla žlto-zelenej banánovej šupke, ktorá jej ležala v ceste, a siaha na prvú fázu Ligy majstrov. Roman Abramovič sledoval stretnutie na svojej jachte pri brehoch Aljašky prostredníctvom satelitu a určite ho potešilo, akým smerom sa v Žiline vydalo jeho drahé futbalové plavidlo. Stredajší zápas pripomínal 3. kolo FA Cup-u - súboj obra s outsiderom. Celý káder slovenského majstra vo farbách Norwich City stojí 1,4 milióna libier. Veron zarobí za deň toľko, ako najlepší Žilinčania počas celého roka."


The Sun: "72 miliónov libier na ihrisku, 29 na lavičke Chelsea. Celý žilinský káder by sa dal kúpiť za milión libier. Veron zinkasuje 100-tisíc za týždeň, slovenskí futbalisti možno 1000 libier mesačne. Rozdiel medzi mužstvami bol zreteľný a, pravdupovediac, Londýnčania ani nemuseli zaradiť vyšší ako tretí rýchlostný stupeň proti súperovi, ktorého vlastný tréner označil za trabanta, teda starý zadymený pomník východonemeckého automobilového priemyslu."


www.bbc.co.uk: "Chelsea začala splácať investície Romana Abramoviča. Ranieri musí byť rád, ako sa nové tváre usídlili v základnej zostave. Predovšetkým Duffa nedokázali domáci zastaviť. Chelsea chce pravdepodobne predať Hasselbainka. Holanďan nehral, aby mohol v prípadnom novom pôsobisku nastúpiť v európskych pohároch."


Independent: "Duff inšpiroval Chelsea k víťaznému štartu. Žilina sa do 3. predkola dostala prekvapujúco cez Maccabi Tel Aviv a jej ďalší postup je za hranicou reality. Mužstvo má iba dvoch reprezentantov, a to ešte tréner Lešický nechal na lavičke najznámejšieho hráča Fabuša."


Guardian: "Chelsea vie hrať aj lepšie a určite ju čakajú aj náročnejšie previerky. Napriek tomu si Ranieri musel všimnúť viaceré pozitíva a podstatná je v tomto prípade efektivita. Žilinčania občas hrozili, ale po ich dobrom úvode postupne preberala kontrolu Chelsea."


Daily Mirror: "Rozhadzovanie sa ešte neskončilo, ale najdrahšia posila sa už postarala o to, že Romanovo impérium môže oslavovať prvú víťaznú bitku. Viac ako samotný zápas možno pútali pozornosť zákulisné rokovania o prestupe Makeleleho."

Súvisiace články